استاندار مازندران گفت: کارگروه‌های اقتصادی فعال شده و در حال تلاش می باشند تا مشکلات استان را برطرف نمایند اولویت هایی همچون کشاورزی و آب نیز در دستور کار قرار دارد انشالله در این زمینه نیز به حول و قوه الهی به موفقیت خواهیم رسید.
کد خبر: ۱۰۱۲۸۶۷
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۷ 30 November 2021

به گزارش تابناک مازندران، سیدمحمود حسینی‌پور امروز در سومین گردهمایی ائمه جمعه استان مازندران با موضوع مواسات تشکیلاتی با حضور ائمه جمعه سراسر استان در دفتر نماینده مقام معظم رهبری اظهار داشت: مقام معظم رهبری در جمله ای می‌فرمایند، ائمه جمعه کارگزاران معنوی و فرهنگی انقلاب هستند، یعنی ما از ائمه جمعه هم در حوزه معنویت و هم در حوزه فرهنگ باید بهره مند شویم یعنی این دو کلمه مانیفست حرکت فرهنگی و اعتقادی جمهوری اسلامی بوده است.

وی افزود: اگر امروز خلایی در حوزه‌های اعتقادی و فرهنگی مشاهده می‌شود برای آن است که جایگاه اصلی برای ائمه جمعه در سیستم های اجرایی قائل نشدیم که امیدواری ما این خلاء را پر نمائیم.

استاندار مازندران گفت: باید ساختار را اصلاح کنیم و نقش ائمه جمعه را از نقش توصیه ای و تشریفاتی به نقش اجرایی ارتقا دهیم و این نگاه باید در سراسر فرمانداری های شهر ها اجرا شود.

حسینی‌پور ادامه داد: همه ما باید در فضای مجازی فعال باشیم، یکی از کارهایی که دنبال می‌کنیم این است که از تشکل های جوان خودجوش فرهنگی حمایت نمائیم البته این تشکل ها به نوعی باید با ائمه جمعه ارتباط داشته باشند به دلیل اینکه نیازمند هدایت و راهبری ائمه جمعه می باشند.

وی افزود: هرگاه بین مسئولین تعامل و همدلی به وجود آمد کارهای بزرگی صورت گرفت و برعکس هر جایی که افتراق صورت گرفت کارها شکست خورد و کار که شکست بخورد کار مردم شکست می خورد.

استاندار مازندران گفت: استان مازندران برخوردار از مواهب عظیم الهی است و هر شهری ویژگی و امتیازات خاص خود را دارد و این در کمتر جایی پیدا می شود و تلاش می نماییم تا با استفاده از این شرایط در جهت رفاه مردم بیشترین بهره گیری را بنمائیم.

حسینی‌پور تصریح کرد: امروز در سند راهبردی که برای استان ترسیم شده است متاسفانه عدالتی را شاهد نیستیم، رشدی که صورت گرفته متوازن نیست و عدالت برقرار نشده است و نیازمند نقشه و طرح آمایش جدید استان هستیم که همه مولفه های امتیازی برای شهرستان های مختلف دیده شود و ما در حال طراحی نقشه و طرحی که بر اساس واقعیت‌های استان باشد می باشیم و در این زمینه از نظرات شما ائمه محترم جمعه نیز استقبال می کنیم.

وی افزود: باید طرح توانمندسازی مدیریتی استان را طراحی کنیم، یکی از اشکالاتی که وجود دارد این است که در استان مقداری انسداد حضور جوانان نخبه در حوزه های مدیریتی داریم، گردش مدیران باید صورت پذیرد و میانگین سنی در استان را باید پائین بیاوریم.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: بنده ضمن احترام به گروه‌ها و جریانات مختلف اعلام می‌کنم ما بدهکار هیچ جریان و گروهی نیستیم و در انتخاب مدیران ساز و کاری را طراحی کردیم تا سلایق فردی در آن دخیل نباشد و باید برترین ها از نظر تقوا و روحیه جهادی و علمی را انتخاب کنیم، تلاش ما این است که بتوانیم فرماندار و مسئولینی را انتخاب کنیم که بتوانند در جهت رفع مشکلات استان قدم بردارند به خصوص مشکلات اقتصادی استان که باید به رشد اقتصادی ۸ درصد در سال آینده که از سوی دولتبرای استان مازندران در نظر گرفته شده است برسیم.

حسینی‌پور یادآور شد: کارگروه‌های اقتصادی فعال شده و در حال تلاش می باشند تا مشکلات استان را برطرف نمایند اولویت هایی همچون کشاورزی و آب نیز در دستور کار قرار دارد انشالله در این زمینه نیز به حول و قوه الهی به موفقیت خواهیم رسید.

انتهای پیام/ر

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار