آبگرفتگی معابر در مناطق ساحلی و جلگه‌ای، مه آلود شدن، کاهش دید، کولاک برف، لغزندگی و یخبندان، اختلال در جاده‏ ها و محورهای کوهستانی، احتمال وقوع بهمن و انسداد جاده ها از جمله پیامدهای این سامانه بارشی خواهد بود.
کد خبر: ۱۰۲۴۹۸۵
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۲ 27 January 2022

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران از آغاز فعالیت سامانه بارشی در روزهای پایانی هفته و اعلام هشدار سطح زرد در استان خبر داد.

احمد اسدی در گفت‌وگو با ایسنا از هشدار سطح زرد هواشناسی در مازندران خبر داد و در توصیف سامانه بارشی اظهار کرد: آغاز فعالیت سامانه سرد بارشی در روز پنجشنبه ۷ بهمن در مناطق کوهستانی نیمه غربی استان خواهد بود.

وی گفت: این سامانه از اواخر روز پنجشنبه تا اواخر وقت جمعه ۸ بهمن در سطح استان فعالیت خواهد کرد.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مازندران با اشاره به نوع مخاطره گفت: در مناطق ساحلی و جلگه‌ای بارندگی، کاهش محسوس دما گاهی با وزش باد نسبتا شدید و در ارتفاعات نیز بارش متناوب برف همراه با وزش باد شدید با کاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود.

اسدی با اشاره تاثیرات این سامانه بارشی گفت: آبگرفتگی معابر در مناطق ساحلی و جلگه‌ای، مه آلود شدن، کاهش دید، کولاک برف، لغزندگی و یخبندان، اختلال در جاده‏ ها و محورهای کوهستانی، احتمال وقوع بهمن و انسداد جاده ها از جمله پیامدهای این سامانه بارشی خواهد بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی در توصیه‌ای گفت: احتیاط در تردد جاده ای، عدم صعود کوهنوردان به ارتفاعات، تجهیز خودروها به ادوات زمستانی و مدیریت در مصرف انرژی مورد تاکید است

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار