کد خبر: ۱۰۷۸۹۰۸
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۴ 24 November 2022

به گزارش تابناک مازندران از روابط عمومی دانشگاه مازندران ، دکتر قاسم عموعابدینی رعایت آیین‌نامه آموزشی مصوب سال 1397 را برای کلیه دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی الزامی دانسته و تاکید نمود که در آیین‌نامه مذکور، سقف غیبت‌های مجاز دانشجویان مشخص شده است و دانشجویان موظف به رعایت آن هستند.

معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر پیگیری و نظارت دانشگاه‌ها جهت اجرای صحیح مقررات آموزشی گفت:

دو ابلاغیه در نیم‌سال جاری برای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی ارسال شده است. ابلاغیه اول بر رعایت دقیق مقررات آموزشی در راستای حفظ و ارتقای کیفیت آموزشی تاکید دارد که ارتقای کیفیت آموزشی، رعایت سقف مجاز غیبت و سنوات دانشجویان، برگزاری حضوری کلاس‌ها، برگزاری منظم امتحانات و رعایت تقویم مصوب آموزشی از جمله الزاماتی است که دانشگاه‌ها و دانشجویان بایستی به رعایت آن اهتمام ورزند.

دکتر عموعابدینی افزود: پیرو ابلاغیه اول، ابلاغیه‌ای در مورد کلاس‌های جبرانی صادر شد و به دانشگاه‌ها و اساتید تاکید شد که نسبت به برگزاری کلاس‌های جبرانی برای آن تعداد از کلاس‌هایی که به دلایلی خارج از اراده دانشجویان تشکیل نشده است، اقدام جدی صورت پذیرد. بر اساس این ابلاغیه نحوه برگزاری کلاس به صورت مجازی یا حضوری در اختیار دانشگاه است.

معاون آموزشی وزارت با تاکید بر این‌که به دلیل دو سال برگزاری غیرحضوری دانشگاه‌ها، در برخی از موارد مشکلاتی در کیفیت آموزشی برخی از دانشگاه‌ها رخ داده است، جبران آن را از مسیر تلاش مضاعف دانشجویان و اساتید قابل تحقق دانست.

دکتر عموعابدینی در پایان ضمن تشکر از روسای دانشگاه‌ها و معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی بر رویکرد تحولی این معاونت در تحقق آموزش با کیفیت و سرآمد تاکید کرد و خواستار اجرای دقیق تقویم آموزشی در نیم‌سال اول و دوم سال تحصیلی 1402-1401 و برگزاری منظم و حضوری امتحانات شد. 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار