رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی
همچون دوره های پیش کشتی گیران دلاور مازندرانی بهترین کارنامه را در بین استانهای کشور داشتند و تنها کمیل قاسمی با بد اقبالی به مقام دوم بسنده کرد . اما 4 مازنی حسین یزدانی در 86 ، بهنام احسان پور در 61 ، و رضا اطری در 57 کیلو به اضافه داداش پور در 70 کشتی گیر مازندرانی که از تیم تهران شرکت کرده بود به قهرمانی رسیدند.
کد خبر: ۴۵۵۰۶۳
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۰ 07 July 2017
به گزارش تابناک مازندران، رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی در سالن 12 هزا نفری آزادی تهران برگزار شد و نفرات برتر اوزان مختلف معرفی شدند .
 
در وزن ۸۶ کیلوگرم که مدعیان نامداری را در خود جای داده بود پس از پیروزی حسن یزدانی مقابل حریف خود، علیرضا کریمی دارنده مدال طلای جوانان جهان و برنز بزرگسالان نیز با نتیجه ۲ بر صفر کامران قاسم پور را شکست داد. محمد جواد ابراهیمی دارنده مدال طلای جوانان جهان و یکی از مدعیان دوبنده این وزن نیز در کمتر از یک دقیقه و با نتیجه ۱۰ بر صفر وحید شاه محمدی از همدان را شکست داد.
 
حسن یزدانی بعد از برد 11-0 برابر عزت الله اکبری، برابر علیرضا کریمی هم در مبارزه اول خود 5-0 برنده شد .
 
  وی، در حالی بزرگمرد وزن 86 کیلو است که 2 سال قبل در مسابقات جهانی در وزن 70 نایب قهرمان جهان شد ودر المپیک 2016 ریو هم در وزن 74 کیلو توانست قهرمان جهان شود وبرابر گودیف روسی برنده شد که برابر قهرمان جهان از آمریکا یعنی جوردن باروس  برنده شده بود.
 
  حسن یزدانی در دیدار پایانی در مصاف با عزت الله اکبری دیگر هم استانی خود در هر دو دیدار با امتیاز بالا به برتری رسید.
 
 وی تنها 22 سال سن دارد ودر این سن وسال عنوان نایب قهرمانی جهان وقهرمانی المپیک را در کارنامه خود دارد .   یزدانی جوانترین قهرمان المپیک در تاریخ ورزش ایران است،
 
 البته کشتی گیران مازندرانی در اوزان 57 ، 65 ، 61،86 و 125 کیلو در کشتی آزاد به نایب قهرمانی رسیدند و در کشتی فرنگی حاجی پور و حسینی در اوزان 59 و 98 کیلو به مقام دوم رسیدند .
 
 به هر حال نتایج دیدارهای فینال روز دوم رقابتهای انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی به شرح زیر است:
 
کشتی آزاد:
۶۱ کیلوگرم:
 
فینال اول: بهنام احسان پور (مازندران) ۱ – مسعود اسماعیل پور (مازندران) ۲
 
فینال دوم:بهنام احسان پور (مازندران) ۴ – مسعود اسماعیل پور (مازندران) صفر
 
فینال سوم:بهنام احسان پور (مازندران)  ۴ – مسعود اسماعیل پور (مازندران) یک
 
۷۰ کیلوگرم:
 
فینال اول: سعید داداش پور (تهران) ۳ - مصطفی حسین خانی (تهران) ۲
 
فینال دوم: سعید داداش پور (تهران) ۲ - مصطفی حسین خانی (تهران) ۵
 
فینال سوم: سعید داداش پور (تهران) ۴  - مصطفی حسین خانی (تهران) ۳
 
۸۶ کیلوگرم:
 
فینال اول: حسن یزدانی (مازندران) ۱۱ – عزت الله اکبری (مازندران) صفر
 
فینال دوم: حسن یزدانی (مازندران) ۱۲ – عزت الله اکبری (مازندران) ۲
 
۱۲۵ کیلوگرم:
 
فینال اول: کمیل قاسمی (مازندران) ۲ – یدالله محبی (کرمانشاه) ۵
 
فینال دوم: کمیل قاسمی (مازندران) ۲ – یدالله محبی (کرمانشاه) ۵
 
کشتی فرنگی:
۵۹ کیلوگرم:
 
فینال اول: محسن حاجی پور (مازندران) ۳ – مهرداد مردانی (خوزستان) ۴
 
فینال دوم: محسن حاجی پور (مازندران) ۷ – مهرداد مردانی (خوزستان) ۸
 
۷۱ کیلوگرم:
 
فینال اول: فرشاد بلفکه (لرستان) برنده - برومند اصلان (لرستان)
 
فینال دوم: فرشاد بلفکه (لرستان) ۳ - برومند اصلان (لرستان) صفر
 
 
۸۰ کیلوگرم:
 
فینال اول: یوسف قادریان (البرز) ۷ - مجید دهقان (فارس) یک
 
فینال دوم:یوسف قادریان (البرز) ۵ - مجید دهقان (فارس) ۲
 
 
۹۸ کیلوگرم:
 
فینال اول: امیرحسین حسینی (مازندران) – سید مصطفی صالحی زاده (خوزستان) برنده
 
فینال دوم: امیرحسین حسینی (مازندران) یک – سید مصطفی صالحی زاده (خوزستان) ۵
 
 در ضمن نتایج دیدارهای فینال روز اول رقابتهای انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی به شرح زیر است:
 
 دیدارهای فینال به صورت دو برد از سه برد برگزار می‌شود و نتایج دور مقدماتی به عنوان فینال اول لحاظ شده است.
 
نتایج فینال‌های انتخابی تیم‌های ملی در روز نخست به شرح زیر است:
 
کشتی آزاد:
 
۵۷ کیلوگرم:
 
فینال اول:رضا اطری (مازندران) ۱۰ – نادر حاج آقا نیا (کرمان) ۸
 
فینال دوم: رضا اطری (مازندران) ۸ – نادر حاج آقا نیا (کرمان) ۵
 
۶۵ کیلوگرم:
 
فینال اول: میثم نصیری (زنجان) ۶ – فرزاد عموزاده (مازندران) ۳
 
فینال دوم: میثم نصیری (زنجان) ۵ – فرزاد عموزاده (مازندران) ۳
 
۷۴ کیلوگرم:
 
فینال اول: پیمان یاراحمدی (لرستان) ۱۲ – حسین الیاسی (مازندران) ۲
 
فینال دوم: پیمان یاراحمدی(برنده) - حسین الیاسی حاضر به مبارزه نشد.
 
۹۷ کیلوگرم:
 
فینال اول: امیر محمدی (خراسان شمالی) ۵ – حسن رحیمی (تهران) ۱
 
فینال دوم: امیر محمدی (خراسان شمالی) ۵ – حسن رحیمی (تهران) ۲
 
کشتی فرنگی:
 
۶۶ کیلوگرم:
 
فینال اول: امین سوری (خوزستان) ۲– محمد الیاسی (خوزستان) ۳
 
فینال دوم: امین سوری (خوزستان) ۱– محمد الیاسی (خوزستان) ۴
 
۷۵ کیلوگرم:
 
فینال اول: شایان عفیفی (آذربایجان شرقی) ۰ – پیام بویری (خوزستان) ۳
 
فینال دوم: شایان عفیفی (آذربایجان شرقی)  ۲ – پیام بویری (خوزستان) ۷
 
۸۵ کیلوگرم:
 
فینال اول: سامان عزیزی (کردستان) ۴ – حسین نوری (زنجان) ۶
 
فینال دوم: سامان عزیزی ۵ (کردستان) – حسین نوری (زنجان) ۱
 
فینال سوم: سامان عزیزی (کردستان) ۲- حسین نوری (زنجان) ۴
 
۱۳۰کیلوگرم:
 
فینال اول: شهاب قوره جیلی (تهران) ۳ برنده – بهنام مهدی زاده (تهران) ۳
 
فینال دوم: شهاب قوره جیلی (تهران) یک - بهنام مهدی زاده (تهران) ۲
 
فینال سوم: شهاب قوره جیلی ۲ - بهنام مهدی زاده یک
 
همچنین در جریان رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی پهلوانی، رضا قنبرزاده، احمد جفاکش و جلیل پیرمردی به عنوان نخست اوزان 60، 80 و 100 کیلوگرم رسیدند.
 
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار