مدیرکل بنادر و دریانوری مازندران
الکساندر ژیکلین استاندار آستارخان روسیه مرداد ماه پارسال به همراه چهار وزیر صنعت ،‌ معدن ،‌تجارت ، حمل و نقل و منابع طبیعی ، آن منطقه در سفری به نوشهر و پس از بازدید از این بندر ، برای راه اندازی خط دریایی گردشگری میان بندر نوشهر و آستارخان اعلام آمادگی کرده بود.
کد خبر: ۵۲۱۵۹۷
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۴ 08 November 2017
به گزارش تابناک مازندران،  مدیرکل بنادر و دریانوری مازندران اظهار داشت: که کشتی مسافری و باری برای حمل محصولات کشاورزی و جابه جایی مسافران و گردشگران از بندر نوشهر به بندرآستارا خان روسیه بزودی در دریای خزر به آب انداخته می شود.
 
بر اساس این گزارش،  سیاوش رضوانی در گفت و گو یی افزود که این اتفاق مبارک در پی امضای تفاهم نامه ای که میان سازمان بنادر و دریانوردی و سرمایه گذار بخش خصوصی در قالب ایجاد پایانه مشترک صادرات مواد غذائی کشاورزی و مسافری در ابتدای آبان ماه جاری در بندر نوشهر امضا شد ، وارد فاز اجرائی شده است .
 
وی گفت که سرمایه گذار بخش خصوصی حدود 78 میلیون یورو در این حوزه سرمایه گذاری خواهد کرد و بخشی از این میزان سرمایه را برای خریداری یک فروند کشتی تندروی دو منظوره حمل بار و جابه جایی مسافر و گردشگر پیش بینی کرده است .
مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران اظهار داشت :‌ هم اکنون این سرمایه گذار تمامی مجوزهای لازم را برای اجرای طرح از دستگاههای ذیربط کشوری و استانی دریافت کرده است و هفته آینده نیز عازم کشور روسیه می شود تا بقیه کارها را انجام دهد.
 
وی افزود : با توجه به سفر مسئولان آستاراخان روسیه به بندر نوشهر و اعلام آمادگی برای راه اندازی خط کشتیرانی گردشگری دریایی از بندر نوشهر به آستاراخان ، احتمالا در دریافت مجوزهای لازم از طرف روسی هم برای سرمایه گذار بخش خصوصی مشکلی وجود نخواهد داشت .
 
الکساندر ژیکلین استاندار آستارخان روسیه مرداد ماه پارسال به همراه چهار وزیر صنعت ،‌ معدن ،‌تجارت ، حمل و نقل و منابع طبیعی ، آن منطقه در سفری به نوشهر و پس از بازدید از این بندر ، برای راه اندازی خط دریایی گردشگری میان بندر نوشهر و آستارخان اعلام آمادگی کرده بود.
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران گفت که کشتی در نظر گرفته شده توسط سرمایه گذار بخش خصوصی ظرفیت حمل بار به میزان 300 تن و جابه جایی دستکم 570 مسافر را دارد و طبق گفته سرمایه گذار می تواند هفته ای دو بار این مسیر رفت و برگشت را طی کند.
رضوانی همچنین با تشریح نشست امروزش با حضور مدیرکل توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی ، شماری فعالان اقتصادی و سرمایه گذار این طرح در بندر نوشهر ، گفت :‌ یکی از مهم ترین نکاتی که در این نشست مطرح شد ، اعلام حمایت دولت از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای صادرات کالا از بنادر بویژه بندر نوشهر بوده است.
 
وی افزود :‌ وزارت جهاد کشاورزی نیز طبق وعده مدیرکل توسعه این وزارتخانه برای توسعه صادرات انواع محصولات کشاورزی از طریق بندر نوشهر از هیچ حمایتی دریغ نخواهد کرد.
 
شهرهای ساحلی غرب مازندران بویژه نوشهر به دلیل برخورداری از موقعیت های ممتازی مانند دریا ، جنگل ،‌ آثار تاریخی و طبیعی در تمامی فصول بویژه نیمه نخست سال پذیرای میلیون های مسافر و گردشگراست.
 
نوشهر با جمعیتی دستکم 123 هزار نفری جزو معدود شهرستان های غرب مازندران است که دارای راههای دریایی ، هوایی و زمینی است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار