نخستین محموله آرد مازندران به میزان 10 هزار تن امروز یکشنبه از کارخانه آرد نمونه شهرستان جویبار به کشور عراق صادر شد .
کد خبر: ۵۲۳۱۳۶
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۷ 12 November 2017
به گزارش تابناک : مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 کشور در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه برای نخستین بار آرد مازندران به کشورهای دیگر صادر شد به خبرنگار ایرنا گفت : در خواست عراق برای استفاده از آرد مازندران اصلی ترین دلیل برای انتخاب این کشور به عنوان مقصد صادرات آرد این استان است . 
سید محمد جعفری بدون اشاره به میزان آردی که قرار است از مازندران به عراق صادر شود ، گفت : کارخانه های آرد این استان آمادگی دارند تا به میزان نیاز عراق به این کالای استراتژیک ، تامین و صادرات این محصول را انجام دهند . 
مدیر عامل شرکت غله منطقه 2 کشور ادامه داد : پیشتر کشور عراق بخشی از آرد مورد نیاز خود را از ترکیه ، تامین می کرد که اینک ، مازندران نیز به جمع کشورهای تامین کننده آرد این کشور ملحق شده است . 
وی از برنامه ریزی و چشم انداز شرکت غله منطقه 2 برای صادرات خبرداد و گفت : در صورت تمایل دیگر کشورها به آرد مازندران ، این استان قادر است نیاز آنان را به آرد تامین بکند . 
جعفری اظهار کرد : علاوه بر کارخانه آرد نمونه جویبار ، چند کارخانه درجه یک آرد مازندران گزینه های در نظر گرفته شده برای صادرات آرد به کشورهای دیگر می باشند . 
وی همچنین از تمایل دیگر کشورها برای استفاده از آرد مازندران خبرداد و افزود : علاوه بر عراق ، افغانستان نیز برای واردات آرد از این استان اعلام آمادگی کرده است . 
به گفته جعفری در مازندران 9 کارخانه آرد فعالیت دارند که سالانه 400 هزار تن گندم را به آرد تبدیل می کنند .
سالانه از بیش از 60 هزار هکتار از اراضی کشت گندم در مازندران حدود 200 هزار تن محصول برداشت می شود . 
بنا بر اعلام اتاق بازرگانی مازندران ، عراق یکی از کشورهای هدف صادراتی مازندران به شمار می رود و در نیمه نخست سال جاری میزان صادرات کالاهای غیر نفتی استان به کشور عراق در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 3 درصد بیشتر شد و به 150 میلیون دلار رسید. 

منبع : ایرنا 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار