رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد
آیین نامه این طرح ابلاغ شد و چهار درصد اعتبارات سهم مازندران است که حدود نیمی از آن به بخش کشاورزی مازندران اختصاص دارد.
کد خبر: ۵۳۴۰۵۹
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۹ 05 December 2017
به گزارش تابناک مازندران،  دلاور حیدرپور رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: منابع طبیعی و آبخیزداری با زراعت چوب و کاشت درختان سریع الرشد در اراضی که مورد تخریب قرار گرفت، چوب مورد نیاز کشور و استان را تهیه و تولید کرده و در اختیار کارخانه‌ها قرار خواهد داد.
 
بر اساس این گزارش، وی در ادامه اظهار داشت: طرح زراعت چوب در دستورکار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد و از سرمایه‌گذاران در این زمینه حمایت خواهد شد.
 
 رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: مازندران یکی از صنایع بزرگ چوبی را در کشور دارد و برای تامین ماده اولیه آن با اجرای طرح تنفس جنگل برداشت چوب محدود شد و باید تولید چوب داشته باشیم
 
وی افزود: طرح زراعت چوب هم در اراضی مستثنیات و هم اراضی مرتعی تخریبی در دستورکار وزارت جهاد کشاورزی است و از سرمایه‌گذاران در این زمینه حمایت خواهیم کرد.
 
حیدرپور با اشاره به تصویب یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلاری تسهیلات اشتغال روستایی در مجلس شورای اسلامی، افزود: آیین نامه این طرح ابلاغ شد و چهار درصد اعتبارات سهم مازندران است که حدود نیمی از آن به بخش کشاورزی مازندران اختصاص دارد.
 
وی گفت: روستاییانی که در روستا‌ها سکونت دارند برای اشتغال جدید و فعالیت در زمینه تولید گیاهان دارویی و گل محمدی می‌توانند از این تسهیلات برخوردار شوند.
 
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار