آتش سوزی جنگل های مازندران که انگار یک امر عادی در مازندران شده است و بطور مکرر در قسمتهای مختلف جنگل های مازندران رخ می دهد ، این بار به لطف رحمت الهی با بارش باران خاموش گردید .
کد خبر: ۵۴۷۰۴۳
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۶ 03 January 2018

به گزارش تابناک مازندران، آتش سوزی جنگل های آمل که انگار یک امر عادی در مازندران شده است و بطور مکرر در قسمتهای مختلف جنگل های مازندران رخ می دهد ، این بار به لطف رحمت الهی با بارش باران خاموش گردید .

بر اساس این گزارش، در پی عدم مدیریت صحیح برای چندمین بار متوالی قسمتی از جنگل های مازندران دچار حریق شد .

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آمل سه شنبه شب گفت: البته با تلاش نیروهای یگان حفاظت و بسیج مردمی، تا پیش از ظهر سه شنبه محدوده آتش سوزی شده مهار شده ، اما ازعصرسه شنبه با بارش باران به طور کامل خاموش شد.

نعمت الله کوهستانی افزود:‌ متاسفانه تاکنون بیش از 20 هکتار از گونه های باارزش جنگلی ازجمله سرخ دار و آزاد در آتش سوخت.

وی علت طولانی شدن وکندی اطفای حریق را، صعب العبور بودن منطقه و امکان پذیر نبودن اعزام ماشین آلات آتش نشانی ونقص فنی بالگرد در روز دوم این آتش سوزی اعلام کرد.

رییس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری آمل، از علت دقیق آتش سوزی در جنگل های بخش امامزاده عبدالله در روزهای اخیر اظهار بی اطلاعی کرد و احتمال داد که افزایش دمای هوا در روزهای اخیر و وجود برگ های خشک در جنگل از یک سو و بی توجهی همیشگی گردشگران و افرادی که پس از روش کردن آتش نسبت به خاموشی آن سهل انگاری می کنند از سوی دیگر سبب بروز چند آتش سوزی در ماههای اخیر در جنگل های شهرستان شده است.

روزجمعه هفته گذشته نیزدستکم یک هتکار جنگل منطقه کلرد آمل در آتش سوخت.

 گفتنی ست ماه گذشته در آبان ماه 25 هکتار از جنگل های مازندران در رزکه آمل، نکا و نور در آتش سوخت .

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار