رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی
اقامت مسافران و گردشگران نوروزی تاکنون در استان‌ مازندران در هفته اول سال جدید، به بیش از 10 میلیون نفر شب مسافر رسیده بود و با احتساب هفته دوم این رقم تا پایان تعطیلات نوروزی به رکورد بی نظیری می رسد.
کد خبر: ۵۸۵۱۵۸
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷ 02 April 2018

 به گزارش تابناک مازندران، به گفته سردار تقی مهری رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی بیشترین ترددهای نوروزی در سال ۱۳۹۷ در استان‌های مازندران، البرز، تهران، قزوین،  گیلان، قم و فارس بوده است

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به افزایش تعداد خودروها و وضعیت جوی مساعد نوروز امسال نسبت به سال قبل اظهار کرد:

در مجموع این عوامل سبب شد تا تعداد سفرها در طرح نوروزی امسال ۱۵ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یابد. سردار تقی مهری در حاشیه بازدید فرمانده ناجا از مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور که پیش از ظهر امروز در شهرک آزمایش انجام شد، اظهار کرد:

در ماه‌های منتهی به پایان سال، جلسات مختلفی برای طرح ترافیکی نوروز ۱۳۹۷ برگزار شد و در آن دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف ضمن ارائه‌ گزارش عملکرد خود در دوره‌های گذشته درباره اقدامات خود در طرح نوروزی امسال مواردی را مطرح کردند که خوشبختانه نتیجه آن منجر به افزایش هماهنگی میان دستگاه‌های امدادی و خدماتی در جاده‌های سراسر کشور شد. مهری با اشاره به تشکیل قرارگاه ترافیکی نصر در طرح ترافیکی اظهار کرد:

این قرارگاه به صورت شبانه‌روزی فعال است و وضعیت جاده‌ها و معابر را رصد می‌کند. وی درباره علت وقوع تصادفات گفت:

امسال بررسی‌های ما نشان داد که مهم‌ترین علت در تصادفات فوتی در طرح نوروزی، سرعت و سبقت غیرمجاز و بی‌توجهی به جلوست؛ به طوری که این عوامل حدود ۸۵ درصد علل تصادفات را به خود اختصاص داده است. مهری با بیان این‌که بیشترین ترددهای نوروزی در سال ۱۳۹۷ در استان‌های البرز، تهران، قزوین، مازندران، گیلان، قم و فارس بوده است، اظهارکرد:

بیشترین تصادفات منجر به فوت در استان‌های فارس، اصفهان، کرمان، سیستان و بلوچستان و خوزستان رخ داده است

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار