دادستان برلین موردهای رشوه‌خواری در نمایندگی‌های آلمان در تهران و بیروت را تحت تحقیق قضایی قرار داده است. افراد متقاضی توانسته‌اند با پرداخت هزاران یورو، از سفارتخانه‌های آلمان در تهران و بیروت ویزا دریافت کنند.
کد خبر: ۵۸۷۴۹۶
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱ 08 April 2018

به گزارش تابناک : سخنگوی دادستانی برلین می‌نویسد در رابطه با رشوه‌خواری در دو نمایندگی آلمان در تهران و بیروت تحقیقات قضایی در جریان است.

در مورد نمایندگی آلمان در تهران، افراد توانسته‌اند با پرداخت ۵هزار تا ۱۰هزار یورو از سفارت آلمان در تهران ویزا دریافت کنند.

در سفارت آلمان در لبنان، دست‌کم یک همکار سفارت با دریافت رشوه، در کوتاه مدت وقت درخواست ویزا مهیا می‌کرده است.

مارتین اشتلتنر به اشپیگل گفته است، تحقیقات دادستانی در مورد بیروت، در ۲۱ مورد در جریان است که مبالغی تا ۵هزار یورو رشوه پرداخت شده است.

نمایندگی‌های آلمان در تهران و بیروت در کانون تحقیقات قضایی به دلیل ویزا‌های خریداری‌شده قرار دارند.

به گزارش دویچه وله، در ایران یک متقاضی ویزا رشوه‌ای را به یک شریک جرم که در آلمان بوده، پرداخت کرده است و او نیز برای صدور ویزا به همکاران محلی سفارت آلمان در تهران رشوه پرداخت کرده است.

به گفته‌ سخنگوی دادستانی برلین، این فرد از قرار معلوم توانسته است با این شگرد، در قبال دریافت “پنج هزار تا ۱۰هزار یورو”، ویزا به “افراد دارای تابعیت ایران” بفروشد.

از سوی دیگر، دایره مبارزه با فساد و رشوه‌خواری دادستانی برلین، در حال تحقیق در مورد یک فرد آلمانی و یک سوری در سفارت آلمان در آنکارا است.

سخنگوی دادستانی گفته است “به دلیل راهکارهای تحقیقاتی” فعلا نمی‌تواند اطلاعی در این زمینه ارائه دهد.

 

 

منبع : اشپیگل

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار