معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری با اشاره به افزایش قابلیت‌های گردشگری در مرکز استان، گفت: ساری پایلوت توسعه گردشگری شهری در مازندران شد.
کد خبر: ۵۸۹۹۸۸
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲ 12 April 2018

به گزارش تابناک : محمد محبوب امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برنامه‌ها و فعالیت‌های نوروزی شهرداری در راستای سیاستگذاری شورا، در کمیسیون فرهنگی شورا تبیین و براساس دستورات شهردار برنامه‌ریزی و اجرایی شده است.

وی بر گردشگری و ایجاد فرصت‌های شغلی تاکید کرد و افزود: ساری تا پنج سال پیش یک شهر صرفا اداری بوده و با مدیریت نوین درپروژه‌های عمرانی، تفریحی و گردشگری در پنج سال اخیر ساری به هویت شهری پویا رسیده است.

محبوب با اشاره به اینکه با هویت‌سازی، شهر به مکانی پویاتر از گذشته تبدیل شده که تحت تاثیر متغیرهای مختلف دارای تغییر و تحول شده است، خاطرنشان کرد: شهر که پویا شود، مکانی برای فرصت شغلی می‌شود و در اشتغال گردشگری باید خلاقیت‌های شغلی و درآمدزایی از سوی خود شهروندان و جوانان بیکار و مسئولان مربوطه نیز بوجود آید.

وی افزود: با توجه به هدف‌گذاری‌ها و رسیدن به مقاصد درآمد پایدار شهری، گردشگری شهری راه حل توسعه مرکز استان و قطعا مازندران خواهد بود و این نیاز به برنامه‌ریزی و اجرای سخت افزارها و نرم افزارهای گردشگری است.

محبوب با اشاره به اینکه امروزه در تمام مناطق شهرستان ساری مردم خواهان اجرای گردشگری هستند، تصریح کرد: نشان دهنده این است که گفتمان صحیحی را شروع کردیم.

وی با اینکه برای هر گفتمانی باید هزینه پرداخت، افزود: برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها مسیر گفتمان را تسریع می‌بخشد و در این مسیر منویات اعضای شورا سرلوحه این گفتمان است.

محبوب با یادآوری اینکه گردشگری شهری با ارزش‌های محیطی، میراث فرهنگی و تاریخی هر شهر ارتباطی تنگاتنگ دارد،گفت: ما در حوزه گردشگری تصمیم‌گیری‌های چند معیاره داریم، حفظ و احیای آیین‌ها و سنت‌ها، اجرای زیباسازی و نمایش هویت بومی، معرفی و شناسایی اماکن تاریخی و مذهبی و در نهایت از طریق کانال عرضه و تقاضا و تولید، رونق بخشی اقتصادی و اشتغالزایی مبنای تصمیم سازیها و تصمیم گیری‌ها است.

 

 

منبع : تسنیم 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار