معاون رئیس‌جمهور آمریکا در توضیحی درباره دیدار روز دوشنبه با وزیر خارجه انگلیس در کاخ سفید گفت که آنها درباره روابط دوجانبه، ایران و سوریه گفت‌وگو کردند.
کد خبر: ۶۰۲۵۶۶
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴ 08 May 2018
به گزارش تابناک : در حالی که قرار است امروز سه شنبه رئیس‌جمهور آمریکا تصمیم خود درباره برجام را اعلام کند، «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا پس از دیدار با وزیر خارجه انگلیسدر کاخ سفید، خبر داده که موضوع ایران از مسائل اصلی مورد رایزنی آنها بوده است.

نفر دوم دولت دونالد ترامپ، ارشدترین مقام آمریکایی بوده که «بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلیس در سفر دو روزه خود به واشنگتن با او دیدار کرد.

«مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا پس از این دیدار، توضیح کوتاهی درباره محور رایزنی‌ و گفت‌وگوی خود با این مقام انگلیسی ارائه داد.

به گفته معاون دونالد ترامپ، که آنها در کاخ سفید، بر مشارکت قوی و ائتلاف مستحکم آمریکا و انگلیس تاکید کردند.مایک پنس همچنین در این دیدار درباره حمله نظامی مشترک آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه هم صحبت کرد.

معاون رئیس‌جمهور آمریکا خبر داد آنها، «درباره اینکه چطور ما مطمئن شویم ایران هرگز به سلاح اتمی دست نخواهد یافت، صحبت کردیم».

جانسون پیش از دیدار با معاون ترامپ، با «مایک پامپئو» همتای آمریکایی خود هم دیدار دوجانبه‌ای ترتیب داد.
وزیر خارجه انگلیس پیش از این دیدارها،  با ادبیاتی ضد ایرانی خواستار همکاری آمریکا و اروپا برای اصلاح و برطرف کردن «نواقص برجام»، مقابله با برنامه موشکی و حضور منطقه‌ای ایران شد.
 

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار