مشاور امنیت ملی آمریکا در جدیدترین ادعای خود، در مصاحبه‌ای گفت تغییر نظام ایران هدف دولت واشنگتن نیست.
کد خبر: ۶۰۴۳۱۴
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴ 12 May 2018

به گزارش تابناک : جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در گفتگو با رادیو صدای آمریکا مدعی شد تغییر نظام ایران هدف دولت واشنگتن نیست. استیو هرمن، خبرنگار رادیو صدای آمریکا، در کاخ سفید در صفحه توییتر خود به بخش‌هایی از این گفتگو اشاره کرد.

بولتون در این مصاحبه  مدعی شد دولت تغییر نظام در ایران را به عنوان هدف خود دنبال نمی‌کند. این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که  مشاور امنیت ملی کاخ سفید پیشتر بارها  به اشکال مختلف از سرنگونی نظام ایران حمایت کرده بود.

در همین حال، روزنامه آمریکایی واشنگتن فری‌بیکن گزارش داد دولت ترامپ در پی خروج از برجام، هم‌اینک در حال بررسی یک طرح جدید برای تغییر نظام حاکم بر ایران است.

این طرح سه صفحه‌ای که واشنگتن فری‌بیکن می‌گوید به یک نسخه از آن دست یافته، از سوی یک اندیشکده آمریکایی به نام «گروه مطالعات امنیتی» که دارای ارتباطات نزدیکی با «جان بولتون» است، تهیه شده است.

طبق گزارش واشنگتن فری‌بیکن، تمرکز این طرح که در حال حاضر بین اعضای شورای امنیت ملی آمریکا دست به دست می‌شود، بر ناراضی کردن مردم ایران از حکومت از طریق افزایش فشارهای اقتصادی و طرح ادعاها درباره هزینه‌های ایران در منطقه است.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بخشی دیگر از اظهاراتش در این مصاحبه، درباره کره شمالی نیز گفت: اگر کره شمالی تصمیم راهبردی برای کنار گذاشتن تسلیحات هسته‌ای گرفته است، در دوازدهم ژوئن (۲۲ خرداد) در سنگاپور این فرصت را دارد تا این تصمیم را به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، اظهار کند. اگر آن‌ها چنین تصمیم راهبردی را نگرفته‌اند من فکر نمی‌کنم او (ترامپ) فریب بخورد. اوضاع خیلی سریع پیش می‌رود. من فکر می‌کنم دو طرف یکدیگر را ارزیابی می‌کنند و ترامپ فرصتی برای ملاقات رو در رو با کیم دارد تا تصمیم بگیرد آیا او واقعا جدی است یا خیر. 

نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل در پاسخ به پرسشی درباره شغل جدیدش در کاخ سفید نیز گفت: عالی است باید بگویم حتی بهتر از کارشناسی کردن در (شبکه) فاکس نیوز است.

 

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار