طبق تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل ها، امروز و فردا (پنجشنبه و جمعه) در استان‌های ساحلی خزر، برخی نقاط اردبیل، ارتفاعات استان‌های واقع در البرز مرکزی بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.
کد خبر: ۶۶۰۵۷۵
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۳ 27 September 2018

 

به گزارش تابناک مازندران، طبق تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل ها، امروز و فردا (پنجشنبه و جمعه) در استان‌های ساحلی خزر، برخی نقاط اردبیل، ارتفاعات استان‌های واقع در البرز مرکزی بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.
براساس این گزارش، ضمنا سازمان هواشناسی در اخطاریه‌ای برای امروز (پنجشنبه) تشدید بارش، رعد و برق و وزش باد شدید در برخی نقاط استان‌های گیلان، مازندران، غرب گلستان را پیش بینی کرد و فردا در برخی نقاط گیلان و غرب مازندران احتمال آبگرفتگی معابر و سیلاب وجود دارد.

سازمان هواشناسی در اخطاریه خود توصیه کرد تمهیدات لازم برای کاهش خسارت‌های احتمالی به عمل آید.

هموطنان باید با رعایت نکات ایمنی از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها در مناطق شمالی خودداری کنند.

بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل ها، امروز و فردا (پنجشنبه و جمعه) در استان‌های ساحلی خزر، برخی نقاط اردبیل، ارتفاعات استان‌های واقع در البرز مرکزی بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.
شدت بارش‌ها امروز در استان‌های گیلان، مازندران و روز جمعه در برخی نقاط گیلان و غرب مازندران بیشتر خواهد بود.
دریای خزر نیز امروز مواج است.

در ساعت‌های عصرگاهی پنجشنبه در برخی نقاط آذربایجان‌های شرقی و غربی، شمال زنجان، جنوب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و برخی نقاط هرمزگان افزایش ابر، وزش باد در بعضی ساعت ها، بارش پراکنده و گاهی رعد و برق پیش بینی می‌شود.
برای جمعه همین شرایط در ارتفاعات شمالی آذربایجان شرقی، غرب خراسان شمالی، جنوب فارس، جنوب سیستان و بلوچستان و بخش‌هایی از هرمزگان و روز شنبه در برخی نقاط استان‌های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، شرق بوشهر، جنوب اصفهان و شمال هرمزگان وجود دارد.

شنبه بارش پراکنده در سواحل شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی رخ می‌دهد.

از لحاظ دمایی برای روز‌های شنبه و یکشنبه افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور پیش بینی می‌شود که بیشترین مقدار آن در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل حدود چهار تا هفت درجه سانتیگراد است.

هوای تهران

دمای کنونی تهران ۲۹ درجه سانتیگراد است.

آسمان پایتخت قسمتی ابری و جهت باد جنوبی است که سرعت باد ۲ متر بر ثانیه یا هفت کیلومتر بر ساعت برآورد می‌شود.
نم نسبی هوا ۱۴ درصد و دید افقی بیش از ۱۰ کیلومتر است.

میزان بارندگی در ۲۴ ساعت گذشته صفر بود.

بیشینه دما در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰ درجه سانتیگراد و کمینه دما نیز ۱۸ درجه سانتیگراد ثبت شد.

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار