رئیس اتحادیه لوازم ساختمانی و بهداشتی مرکز مازندران از افزایش 3 برابری قیمت لوازم ساختمانی و بهداشتی خبر داد و گفت: دود این گرانی به چشم کسبه بازار می‌رود.
کد خبر: ۶۶۲۲۰۴
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷ 01 October 2018

محمدعلی وریجی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه بازار لوازم ساختمانی و بهداشتی وضعیت مطلوبی را سپری نمی‌کند، اظهار کرد: با وجود آنکه بار مورد نیاز کسبه و مردم در اختیار تاجران قرار دارد اما چیزی در اختیار فروشندگان و بازاریان قرار نمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه اگر لوازمی برای عرضه از سوی تجار وجود داشته باشد، با قیمت بالا به خریدار عرضه می شود، تصریح کرد: به عنوان مثال، لوله‌ای که در اسفندماه گذشته 53 هزار تومان به فروش می رفت، در حال حاضر باید 103 هزارتومان خریداری کنیم.

رئیس اتحادیه لوازم ساختمانی و بهداشتی مرکز مازندران با اشاره به اینکه در سال گذشته، سه بار لیست قیمت لوازم ساختمانی و بهداشتی تغییر کرد، گفت: مس، روی، آلومینیوم، آهن، و غیره آیا در انحصار کاسبان و بازاریان قرار دارد که دود گرانی به چشم آنها می‌رود، قطعا اینگونه نیست و دولت باید پاسخگو باشد.

وریجی با بیان اینکه در تمامی انواع شیرآلات افزایش قیمت داشتیم، اظهار کرد: نوسانات ارز را بهانه‌ای برای تغییرات قیمت قرار دادند اما ممانعت از ورود کالا به بازار مهم‌ترین دلیل افزایش قیمت است.

وی با اشاره به اینکه در بازار هیچ کمبودی وجود ندارد اما تاجر آن کالا را در اختیار کابسان قرار نمی‌دهد، تصریح کرد: اگر بتوانیم باری را تهیه کنیم، فاکتوری را در اختیار خریدار قرار نمی‌دهند و آن را علی‌الحساب در نظر می‌گیرند.

رئیس اتحادیه لوازم ساختمانی و بهداشتی مرکز مازندران با تصریح بر اینکه بازار از رونق افتاده است، عنوان کرد: فروشندگان در این مدت کسب و کار خود را تعطیل نکردند و منافع مردم در اولویت این اتحادیه قرار دارد. از مسئولان می‌خواهیم با تصمیم‌های به موقع و درست خود راهگشا باشند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار