یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه هر چه آلودگی در میان جوانان بیشتر باشد راه رسیدن به اهداف دشمنان بازتر می‌شود، گفت: مصرف مواد مخدر از نظر شرعی یکی از محرمات مسلم است.
کد خبر: ۶۷۹۱۹۷
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۱ 13 November 2018

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی عصر دوشنبه در دیدار سردار مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور که در قم برگزار شد، با تأکید بر اهمیت عملیاتی شدن تصمیمات کشور در زمینه مبارزه با مواد مخدر گفت: متاسفانه این تجارت مرگ و منفعت فراوان مادی باعث شده است که بسیاری از شخصیت های مهم در کشورهای مهم نیز به این مسئله دام می زنند،.

وی بیان کرد: این تجارت، در حقیقت تجارت مرگ است؛ از لحاظ سیاسی نیز بسیاری از دولت های به اصطلاح استثمارگر معتقدند اگر ملت ها را به این سمت بکشانند موفق تر خواهند بود.

این استاد سطوح عالی حوزه با بیان این مطلب که اسرائیل برای معتاد کردن جوانان لبنان اقدام به کشت و تولید مواد مخدر می‌کند، تصریح کرد: جنگ تریاک جنگی است که مرتبط به انگلیس است از نمونه‌های دست‌های آلوده این کشورها در این زمینه است.

وی گفت: باید بدانیم هر چه این آلودگی در میان جوانان بیشتر باشد، راه برای رسیدن به اهداف شوم دشمنان بازتر می‌شود؛ مصرف مواد مخدر از نظر شرعی یکی از محرمات مسلم است.

آیت الله مکارم شیرازی یادآور شد: اگر بخواهیم موفقیت بیشتری داشته باشیم باید از جهات مختلف با این مسئله مبارزه کرد منتهی یکی از مهمترین کارها همان مبارزه فرهنگی بوده و باید رسانه ها دست به دست هم داده و عواقب شوم این کار را نشان داده و پیشگیری کنند.

وی با ذکر این مطلب که مبارزه فرهنگی در این زمینه در کشور ما ضعیف شده است افزودند: اگر کار فرهنگی در این زمینه صورت گیرد، اثرش بیشتر خواهد بود، چرا که پیشگیری تاثیرش بیشتر از درمان است.

این مفسر قرآن کریم یادآور شد: باید روی این مساله مطالعه همه جانبه صورت گیرد، باید راه های مختلف موفقیت در این زمینه را دنبال کنیم؛ باید در مساجد و اماکن مذهبی نیز برای مردم مسئله مواد مخدر بیان شده و فرهنگ سازی شود.

وی اظهار کرد: کار ستاد مبارزه با مواد مخدر یک کار جهادی است؛ هدف مواد مخدر بیشتر جوانان هستند، اگر نیروی جوان را از یک کشور بگیرند هیچ چیزی برایش نمی ماند بنابراین باید در این زمینه کارهای جدی صورت گیرد.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: باید مساله اندلس و حوادثی که در آن رخ داد را بیشتر بازگو کنیم زیرا الان در اسپانیا آثار فاخری از اسلام هست، اما این آثار امروزه در این اماکن تبدیل به سینما و .. شده است.
منبع: خبرگزاری مهر
انتهای پیام

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
چرا مراجع محترم فتوای حرام بودن آن را نمی دهتد؟
این معطل بصورت گسترده و حداکثری حل خواهد شد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار