از امشب تا اواخر روز یکشنبه با ورود سامانه بارشی از سمت غرب مردم استان باران های رگباری به همراه بارش برف در ارتفاعات را شاهد خواهند بود.
کد خبر: ۶۸۵۳۵۵
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴ 29 November 2018

به گزارش تابناک مازندران، از ظهر جمعه با ورود سامانه بارشی از شمال غرب و غرب به کشور روزهای جمعه و شنبه در مناطقی از سواحل دریای خزر، شمال غرب و سپس غرب کشور بارش باران، وزش باد و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی رخ خواهد داد.

براساس این گزارش، هواشناسی مازندران با انتشار جدول پیش بینی وضعیت جوی اعلام کرد که از اواخر امشب باران های رگباری که در ارتفاعات به صورت بارش برف می باشد به همراه وزش باد شدید از سمت غرب وارد استان می شود.

بر اساس پیش بینی هواشناسی، هوای مازندران تا اواخر امروز صاف تا نیمه ابری و از بعد از ظهر همراه با افزاش ابر خواهد بود.
همچنین با وجود اینکه در حال حاضر بلده نور با 2 درجه زیر صفر سردترین منطقه مازندران است، اما امروز در گرم ترین ساعت دمای مرکز استان به 25 درجه سانتیگراد می رسد که گرم ترین دما در ماه آذر تاکنون است.
هواشناسی مازندران پیش بینی کرد که از امشب تا اواخر روز یکشنبه با ورود سامانه بارشی از سمت غرب مردم استان باران های رگباری به همراه بارش برف در ارتفاعات را شاهد خواهند بود.
همچنین بر اساس پیش بینی هواشناسی دمای هوا در این مدت حدود 8 تا 10 درجه سانتیگراد نسبت به امروز کاهش می یابد که در مناطق کوهستانی دمای زیر صفر درجه پیش بینی می شود.
گفتنی است که برای روز شنبه به صورت مقطعی از بارش ها کاسته می شود اما از بعد از ظهر شنبه به شدت بارندگی افزوده خواهد شد.
همچنین هواشناسی مازندران پیش بینی کرد که وضعیت دریای خزر نیز در این مدت مواج بوده و برای صیادی مناسب نمی باشد.
توصیه می شود رانندگانی که در ایام پیش رو قصد تردد در محورهای کوهستانی استان مازندران را دارند وسائل زمستانی از جمله زنجیر چرخ را به همراه داشته باشند.

وضع هوای استانهای مختلف کشور به شرح زیر پیش‌بینی می‌شود:

جمعه 1397/09/09: از بعدازظهر بارش باران و وزش باد در گیلان، غرب مازندران، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه.

شنبه 1397/09/10: بارش باران و وزش باد در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، رگبار و رعدوبرق و وزش باد در کرمانشاه، ایلام، غرب لرستان.

شایان توجه است در ارتفاعات کوهستانی شمال غرب، اردبیل و ارتفاعات البرز بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار