پیرو جلسه مشترک مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان با عبوالجواد توحیدی مقدم فرماندار نکا ، ضمن تشکر و قدردانی از پیگیری فرماندار محترم و اقدام بموقع مدیرکل محترم، امکانات راهداری جهت آسفالت مسیر سه‌ راهی‌ بندبن سوچلما و لکه‌گیری باقی‌مانده مسیر لایی بندبن مستقر می‌شوند.
کد خبر: ۶۹۳۴۸۶
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۵ 22 December 2018

به گزارش تابناک مازندران، سرانجام به درخواستهای مکرر اهالی بخش پی رجه و هزارجریب نکا  پاسخ مثبت داده شد .
براساس این گزارش، آسفالت مسیر سه‌راهی‌بندبن سوچلما ، لکه‌گیری باقی‌مانده مسیر لایی بندبن، و خط‌کشی و نصب علائم به زودی انجام خواهد شد .

پاسخ مثبت به اهالی بخش پی رجه و هزارجریب نکا
 

محمدیان بخشدار هزارجریب اظهار داشت: پیرو جلسه مشترک مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان با عبدالجواد توحیدی مقدم فرماندار نکا ، ضمن تشکر و قدردانی از پیگیری فرماندار محترم و اقدام بموقع مدیرکل محترم، امکانات راهداری جهت آسفالت مسیر سه‌راهی‌بندبن سوچلما و لکه‌گیری باقی‌مانده مسیر لایی بندبن مستقر می‌شوند.
با توجه به هماهنگی به عمل آمده خط‌کشی و نصب علائم نیز به زودی اقدام خواهد شد.

 منطقه پی‌رجه نکا یکی از مناطق خوش آب و هوای خطه شمال کشور است که با توجه به جاذبه‌های منحصر بفردی همچون رودخانه پر آب مهروان‌رود، آب معدنی قرمرض، چشمه سارها، آبشارها، خانه های کاه گلی قدیمی، امامزاده ها، سد گلورد و چشم‌انداز زیبای مناطق جنگلی سالانه بویژه در ایام بهار وتابستان، نوروز و تعطیلات آخر هفته، پذیرای گردشگران و مسافران زیادی از نقاط مختلف شهرستان، استان و کشور است.

این در حالی است که جاده منطقه پی‌رجه از زرندین علیا تا سد گلورد بدلیل نداشتن خط‌کشی مناسب، نصب نبودن علائم هشدار دهنده کافی، وجود دست‌انداز و چاله‌های فراوان، باریک و کم عرض بودن، خرابی جاده و نداشتن روشنایی، تردد به ویژه در ساعات مختلف شب با مه‌آلود شدن منطقه، جان اهالی و گردشگران را با خطر مواجه کرده است و خطراتی در پی داشته و دارد.

رسیدگی به وضعیت این جاده و ساماندهی آن یکی از مطالبات جدی مردم و مسئولان و گردشگران منطقه است و این در حالی است با توجه به شرایط جوی منطقه بدلیل عدم دیدکافی در شب و مه آلودگی موجب خروج خودروها از جاده شده و رانندگان در این وضعیت قادر به ادامه حرکت در جاده نیستند.

 این اعتراضات هشدار امام جمعه محترم شهرستان نکا را نیز در پی داشت، بطوریکه در سخنان پیش از خطبه نماز عبادی_سیاسی جمعه ۱۶ آذر تأکید کرد:"مشکلات جاده های هزارجریب" یکی از مهمترین مشکلاتیست که باید مورد توجه قرار گیرد.

((آیت ا... محمد باقر محمدی لائینی ، با بیان اینکه:ما در شهرستان نکا مشکل جدی راهداری داریم گفت:جاده ها و راه های نکا در بخش روستائی_دشتی و مخصوصا در بخش هزارجریب ، کوهستانی و منطقه ی جنگلی ، بسیار خطرناک هستند و نیاز به ترمیم دارند.

وی با اعلام اینکه:حداقل نیاز این جاده ها خط کشی می باشد تا وقتی هوا مه آلود و بارندگی می شود، حادثه ایجاد نشود ، خاطر نشان کرد: در این زمینه ، متولی امر که راهداری شهرستان نکا می باشد ، ناکارآمد است.))

پس از چند روز از هشدار امام جمعه محترم شهرستان، شورای اسلامی بخش با بخشدار هزارجریب، در جلسه ای مواردی همچون نارسایی ها و مشکلات حوزه راه روستایی، اصلی و فرعی هزارجریب را مورد بحث و بررسی قرار داد.

در این نشست، اسحق علی رضایی، مسئول کمیته عمرانی و ریاست شورای اسلامی بخش، عنوان داشت:راه به عنوان شاخص اصلی توسعه، نیاز به برنامه ی مدون و بودجه از محل اعتبارات فرا استانیست.

هرچند شورای بخش در جلسات جداگانه با مدیران کل مربوطه و فرماندار این موضوع را پیگیری کردند، اما تا نتیجه ی نهائی همچنان اهالی منطقه پی رجه و مسافران از مسئولین فرمانداری، بخشداری مرکزی و اداره راهداری خواستند درخواستشان را در اولویت کاری خود قرار دهند.

طی درخواستهای مکرر و مؤدبانه ی اهالی این بخش از مسئولین مربوطه ، بالاخره محمد محمدیان بخشدار هزارجریب خبر داد: پیرو جلسه مشترک مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان با عبوالجواد توحیدی مقدم فرماندار نکا ، ضمن تشکر و قدردانی از پیگیری فرماندار محترم و اقدام بموقع مدیرکل محترم، امکانات راهداری جهت آسفالت مسیر سه‌ راهی‌ بندبن سوچلما و لکه‌گیری باقی‌مانده مسیر لایی بندبن مستقر می‌شوند.

محمدیان در ادامه افزود: با توجه به هماهنگی به عمل آمده خط‌کشی و نصب علائم نیز به زودی اقدام خواهد شد.

خبر:الهام زارعی

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
هزارجریبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
ممارست هرگز بی پاسخ نمیمونه
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
آفرین به مردمان هزارجریب
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۸
با سلام از مسئولین راهداری شهرستان و استان وهمچنینی مسئلین فرماداری شهرستان نکا که هیچ بخاری بلند نمی شود.. ممنون از حاج اقی لائینی که تذکر دادند اقایا ن از خواب بیدار شدند..
در منطقه لائیی! مسیر تقریبا 5 کیلومتری از پاسگاه لایی تا روستای سورک علی رغم تخصیص بودجه مروبطه بیش از ده سال هست هنوز اقدامی صورت نگرفت که بعضا تردد حتی با تراکتور هم مشکل هست مخصوص از نقطه مسجد روستای واودین تا روستای سورک که البته جاده در روزهایبارانیو برفی بینهایت خطرناک می باشد.. از خدا میخواهیم که در این ایام مردم مریض نشوند.. الهی امین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار