فرمانده انتظامی مازندران از دستگیری متهم به کلاهبرداری اینترنتی بیش از 2 هزار شهروند در سراسر کشور با استفاده از کانال‌های تلگرامی دوست یابی و جعل درگاه بانکی خبر داد.
کد خبر: ۷۱۲۴۴۵
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵ 06 February 2019

فرمانده انتظامی مازندران از دستگیری متهم به کلاهبرداری اینترنتی بیش از 2 هزار شهروند در سراسر کشور با استفاده از کانال‌های تلگرامی دوست یابی و جعل درگاه بانکی خبر داد.

سردار سید محمود میرفیضی امروز در گفت‌وگو با فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: در پی مراجعه یکی از شهروندان با ارائه مرجوعه قضائی به پلیس فتا این فرماندهی مبنی بر عضویت در کانال تلگرامی دوست‌یابی و پرداخت 20 هزار ریال برای خرید نرم‌افزار از طریق درگاه بانکی که در کانال بوده پس از چند روز متوجه شد از وی 10 میلیون ریال کلاهبرداری شده است.

وی افزود: کارآگاهان و کارشناسان پلیس فتا با انجام تحقیقات از مال باخته و اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی موفق شدند، متهم به کلاهبرداری اینترنتی ساکن یکی از شهرستان استان تهران را شناسایی و با هماهنگی قضائی این فرد را دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی مازندران اضافه کرد: در بازرسی از محل سکونت این فرد، یک دستگاه اسکیمر به همراه تعدادی کارت خام و کارت عابر به نام غیر و تعداد 10 عدد سیم کارت، یک دستگاه پرینتر رنگی و 2 دستگاه گوشی تلفن همراه کشف و ضبط شد.

میرفیضی تصریح کرد: متهم در تحقیقات پلیس علاوه بر اقرار به بزه انتسابی عنوان داشت که از شهریور ماه سال 1396 با هدف کلاهبرداری و سرقت اطلاعات حساب بانکی افراد اقدام به ایجاد 20 کانال تلگرامی با عناوین دوست یابی، صیغه یابی و انتشار نرم افزارها در این کانال ها در سطح گسترده کرده که تنها در یک فقره 120 میلیون ریال کلاهبرداری کرده است.

وی خاطرنشان کرد: این فرد در ادامه تحقیقات پلیس عنوان داشت با ایجاد درگاه بانکی جعلی (فیشینگ) و دسترسی به اطلاعات حساب بانکی افراد اقدام به خرید و فروش شارژ و کلاهبرداری از افراد می‌کرد.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به شناسایی و کشف اطلاعات حساب بانکی بیش از 2 هزار شهروند در سراسر کشور از سیستم‌های رایانه‌ای که این فرد از آنان کلاهبرداری یا قصد کلاهبرداری داشته به شهروندان هشدار داد: از عضویت در کانال‌های تلگرامی دوست‌یابی، صیغه یابی، ماهواره جیبی و... جدا خودداری کنند تا در دام افراد شیاد و کلاهبردار قرار نگیرند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار