بیمار ۳۹ ساله دیالیزی با درد شکمی، افزایش فشار خون و کم خونی شدید به بیمارستان شهید بهشتی مراجعه کرد که پس از بررسی و معاینات و انجام سی تی اسکن، کاندید جراحی قرار گرفت.
کد خبر: ۷۳۳۰۵۰
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۱ 09 April 2019

به گزارش تابناک مازندران، دکتر اکبرزاده عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل از خارج کردن کلیه‌های پلی کیستیک 12 کیلوگرمی در بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان خبر داد.

عمل موفق از کلیه‌های پلی کیستیک 12 کیلویی در بیمارستان شهید بهشتی بابل

براساس این گزارش، دکتر اباذر اکبرزاده پاشا اظهار کرد: بیمار ۳۹ ساله دیالیزی با درد شکمی، افزایش فشار خون و کم خونی شدید به بیمارستان شهید بهشتی مراجعه کرد که پس از بررسی و معاینات و انجام سی تی اسکن، کاندید جراحی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در این عمل جراحی به دلیل بیماری پلی کیستیک هر دو کلیه بیمار که بسیار بزرگ و به وزن تقریبی ۱۲ کیلوگرم بود از بدن خارج شد.

این جراح کلیه و مجاری ادراری با بیان اینکه وزن طبیعی دو کلیه بین ۳۰۰ تا۳۵۰ گرم است، افزود: این بیماری شامل رشد کیست های غیر سرطانی درون کلیه می شود که با گذشت زمان، آنها بزرگ شده و به طور قابل توجهی افت عملکرد آن را در پی دارند که اگرچه سرطانی نیستند، اما می توانند با مایع پر شده و به اندازه ای رشد کنند که کلیه ها دیگر قادر به ارائه عملکرد مورد انتظار خود نباشند.

اکبرزاده ادامه داد: وجود خون و یا پروتئین در ادرار، درد کمر، سنگ کلیه، درد یا تورم شکم، فشار خون بالا و عفونت تکرار شونده کلیه از علائم و نشانه‌های اولیه‌ ابتلا به بیماری کلیه پلی‌کیستیک است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار