تیم های فوتبال سپیدرود رشت و نساجی مازندران در هفته بیست و نهم رقابت های لیگ برتر به مصاف هم می روند که این دیدار آخرین امید سپیدرودی هاست تا با پیرزوی بتوانند شانس خود را برای ماندن در لیگ برتر افزایش دهند.
کد خبر: ۷۴۳۲۵۵
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۱ 10 May 2019

این مسابقه که دربی استان های شمالی در لیگ برتر محسوب می شود ، شنبه شب در ورزشگاه سردارجنگل رشت و به میزبانی تیم سپیدرود برگزار خواهد شد؛ این دیدار دو جنبه مختلف برای تیم های سپیدرود رشت و نساجی مازندران دارد چون سپیدرود باید برای ماندن در لیگ برتر تلاش کند اما نساجی باید برای انجام یک بازی حیثیتی و بدون استرس به میدان می رود.
هم اینک و در جدول رده بندی کار برای استقلال خوزستان به اتمام رسیده و این تیم به رقابت های لیگ دسته اول سقوط کرده اما جدال حساسی بین تیم های سپیدرود و نفت مسجد سلیمان وجود دارد چون یکی از این دو تیم نیز باید از رقابت های لیگ برتر خداحافظی کند.
با توجه به این امر و شرایط تیم های انتهایی در جدول رده بندی، نفت مسجد سلیمان با 21 امتیاز در مکان چهاردهم و سپیدرود نیز با 20 امتیاز در مکان پانزدهم قرار دارند و هر دو تیم منتظر برتری در دیدار برابر حریف است تا سهمیه خود را در لیگ برتر حفظ کند.
سرخپوشان رشتی با برتری در دربی شمال کشور می توانند بالاتر از این تیم در جدول رده بندی قرار گیرند و منتظر بازی پایانی فصل باشند؛ این در حالیست که سپیدرود در دیدار پایانی باید در تهران مقابل استقلال قرار گیرد که به طور حتم کار بسیار دشواری برای امتیازگیری پیش رو خواهد داشت و تیم نفت مسجد سلیمان نیز در یک بازی خانگی رو در روی ذوب آهن اصفهان قرار خواهد گرفت.
تیم نساجی مازندران که در رتبه یازدهم جدول رده بندی قرار دارد شرایط متفاوتی نسبت به سپیدرود دارد چون این تیم دغدغه سقوط از این رقابت ها را ندارد و همچنین نمی تواند به تیم های صدر جدولی نزدیک شود و به همین دلیل بدون استرس در این بازی حضور خواهد یافت؛ این یک نکته مثبت برای نساجی های خواهد بود و فقط برای دفاع از اعتبار فوتبال استان خود و در یک بازی حیثیتی به مصاف سرخپوشان رشتی خواهد رفت.
نادر دست نشان سرمربی فعلی سپیدرود رشت که سابقه مربیگری نساجی را نیز دارد، به طور کامل با شرایط این تیم آشناست و به طور حتم تا پایان بازی برنامه های خاصی برای گلزنی دارد و تاکتیک های مختلفی را به اجرا خواهد گذاشت.
باید منتظر ماند و مشاهده کرد که دربی شمال کشور در لیگ برتر با چه نتیجه ای به اتمام خواهد رسید؛ آیا سپیدرود در این بازی بسیار حساس به برتری می رسد و همچنان به ماندن در لیگ برتر امیدوار خواهد ماند و یا نساجی در یک بازی بدون استرس پیروزی می شود و یا دو تیم در نهایت با نتیجه مساوی زمین بازی را ترک خواهند کرد.
در جدول رده بندی رقابت های فوتبال لیگ برتر کشور که با حضور 16 تیم در حال برگزاری است، نساجی مازندران با 30 امتیار در مکان یازدهم و سپیدرود رشت با 20 امتیاز در مکان پانزدهم جدول رده بندی قرار دارند.
ایرنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار