معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی گفت: در استان لرستان تاکنون در مجموع به ۸۳۶۱ واحد کمک‌های بلاعوضی به میزان ۳۴ میلیارد تومان پرداخت شد
کد خبر: ۷۵۱۶۷۷
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۱ 06 June 2019

 معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی گفت: در استان لرستان تاکنون در مجموع به ۸۳۶۱ واحد کمک‌های بلاعوضی به میزان ۳۴ میلیارد تومان پرداخت شد
به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مهدی جمالی نژاد به همراه مسوولان استانی و محلی روز گذشته (۱۴ خرداد) ضمن حضور در استان لرستان از آخرین وضعیت بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده شهرهای پلدختر و معمولان بازدید کرد و در جریان آخرین برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات صورت گرفته قرار گرفت.

وی در معمولان در جلسه بررسی روند بازسازی ونوسازی که با حضور مسوولان محلی و بنیاد مسکن تشکیل شد، حضور یافت و ضمن استماع گزارش‌های مسوولان برخی تصمیمات و برنامه‌های کمیته بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده را برای حاضران تشریح کرد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور همچنین در نشست بررسی روند بازسازی و نوسازی شهر پلدختر شرکت کرد و گفت: به منظور پیگیری دقیق و همه جانبه موضوعات مرتبط با سیل فروردین ماه امسال، قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده از سیل به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی - وزیر کشور - تشکیل شده و ذیل آن کمیته‌های تخصصی و قرارگاه‌های متناظر در استان‌ها و دستگاه‌های مرتبط شکل گرفته است.

وی افزود: پایه و اساس بسیاری از مصوبات هیات محترم وزیران در زمینه جبران خسارات ناشی از سیل، اقدامات قرارگاه بازسازی و نوسازی می باشد.

جمالی نژاد اضافه کرد: اولویت اول در بازسازی و جبران خسارت‌های ناشی از سیل مربوط به مسکن مردم و زمین‌های زراعی و باغات بود و هیات وزیران مصوباتی خوبی در این زمینه‌ها داشته است.

وی همچنین گفت: اولویت بعدی، جبران خسارت‌های وارد شده به زیرساخت‌های حوزه‌های راه و شهرسازی، نیرو و واحدهای آموزشی و درمانی همچنین خسارات وارد شده به زیرساخت‌های شهری و روستایی است که در حال جمع بندی موارد مرتبط با این مبحث هستیم.

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در ادامه اظهار کرد: در مناطق آسیب‌دیده از سیل استان لرستان برخی روستاها کاملا باید جابه جا شود و در برخی روستاها بخش‌هایی باید جابه جا شود بنابراین تمهیدات مربوط به این موضوع در زمینه‌های تامین زمین، آماده‌سازی زمین و تفکیک اراضی باید به‌طور دقیق اندیشیده شود.

جمالی نژاد با بیان اینکه با جدیت پیگیر تسریع و تسهیل امور مربوط به بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده هستیم، گفت: سعی می‌کنیم با هماهنگی تمامی دستگاه‌ها کار بازسازی واحدهای آسیب دیده طبق دستور رییس جمهوری تا انتهای سال به اتمام برسد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در جریان بازدید از پلدختر کلنگ احداث سایت چهار هکتاری اسکان دائم مردم آسیب‌دیده از سیل را به زمین زد.

وی همچنین از رودخانه کشکان و دیوار ساحلی آن که از داخل شهر پل دختر عبور می‌کند،بازدید کرد.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از روستای چم مهر در شهرستان پل دختر بازدید و اظهارکرد: ۹۸ میلیارد تومان برای بازسازی واحدهای روستائی آسیب دیده لرستان پیش‌بینی شده است.

جمالی نژاد در حاشیه این بازدید با اشاره به کمک‌های پیش‌بینی شده برای بازسازی و نوسازی روستاهای آسیب دیده لرستان گفت: مبلغ ۹۸ میلیارد تومان برای احداث ۹۸۰۰ واحد مسکونی روستائی در نظر گرفته و برای ۱۱هزار واحد اسکان موقت روستائی نیز ۶۶ میلیارد تومان کمک بلاعوض پیش‌بینی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، وی در ادامه از روند بازسازی پل ارتباطی روستای چم مهر به شهر پلدختر نیز بازدید کرد.

این پل به طول ۱۲۰ متر راه ارتباطی پنج روستای شهرستان پل دختر را به یکدیگر متصل می‌کند و برای بازسازی آن اعتباری معادل ۵ میلیارد تومان پیش‌بینی و تاکنون ۸۴ متر از آن اجرا شده است./ایسنا

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار