گراسا: رفتار آمریکایی‌ها مایه شرمساری است، در پی راهکاری هستیم تا جلوی این اتفاقات را در مسابقات آتی بگیریم
کد خبر: ۷۶۱۰۵۸
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۱ 09 July 2019

گراسا: رفتار آمریکایی‌ها مایه شرمساری است، در پی راهکاری هستیم تا جلوی این اتفاقات را در مسابقات آتی بگیریم

اظهار شرمساری رئیس فدراسیون والیبال جهانی از رفتار آمریکایی‌هابه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ آری گراسا رئیس فدراسیون والیبال جهانی با ارسال نامه‌ای به افشین داوری سرپرست فدراسیون والیبال ایران، بابت اتفاقات رخ داده در فرودگاه شیکاگو برای تیم ملی ایران اظهار شرمساری کرد.

در این نامه آمده است:
جناب آقای داوری
در خصوص نامه‌ی هفتم جولای (۱۶ تیر) و در مورد مسئله‌ای که برای تیم ملی والیبال ایران در فرودگاه شیکاگو جهت ورود به فینال لیگ ملت‌های والیبال پیش آمد، من به نمایندگی از فدراسیون جهانی مراتب شرمساری خود را از اتفاق روی داده اعلام می‌کنم. فدراسیون جهانی با همه مسئولان از جمله کمیته بین المللی المپیک، کمیته ملی المپیک آمریکا و فدراسیون والیبال آمریکا به طور دائم در حال رایزنی بودیم تا ورود تیم ایران به خاک آمریکا با سهولت هر چه تمام‌تر صورت گیرد، اما با شنیدن این خبر که تیم ایران به محض ورود با تاخیر بسیاری رو به رو شده است، بهت زده شدیم. حتی ارگان‌های مذکور که هماهنگی‌های لازم را انجام داده بودند نیز بسیار ناراحت شدند.
به شما اطمینان می‌دهم که در مورد این مسئله، با مسئولان مربوطه بحث و گفتگو شد و به دنبال راهکاری هستیم تا جلوی این اتفاقات را در مسابقات آتی بگیریم.
از این که تیم ایران هم اکنون در محل استقرار خود در شیکاگو با امنیت کامل به سر می‌برد، خوشحال هستم و برای آن‌ها در مرحله فینال لیگ ملت‌های والیبال، آرزوی موفقیت داریم. اطمینان خاطر داریم که تیم ایران نقشی کلیدی در به نمایش گذاشتن والیبال درجه یک در جهان دارد و بهترین بازی‌های خود را به همه‌ی دنیا نشان خواهد داد.
با تشکر و احترام
آری گراسا
رئیس فدراسیون جهانی والیبال

تیم ملی والیبال ایران برای حضور در مرحله پایانی رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال که با حضور تیم‌های روسیه، لهستان، برزیل، فرانسه، ایران و آمریکا برگزار می‌شود به شیکاگو محل برگزاری مسابقات رفت که در بدو ورود تعدادی از بازیکنان و کادر فنی تیم ملی به مدت ۴ ساعت در فرودگاه بازجویی شدند و حتی تلفن همراه شان بررسی شد؛ این موضوع خارج از پروتکل‌های میزبانی رقابت‌های بین المللی است و موجب شد وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک مراتب اعتراض خود را به این موضوع به سفیر سوئیس در ایران ­­حافظ منافع آمریکا و توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک و رئیس فدراسیون والیبال جهانی اعلام کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار