منچستریونایتد شروع قدرتمندانه ای در لیگ برتر داشت.
کد خبر: ۷۷۱۰۴۶
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۸ 11 August 2019

هر چند نیمه نخست، بازی پایاپای بود، ولی در نیمه دوم یونایتد با ارائه یک نمایش برتر، درس سختی به چلسی و لمپارد داد.

در آخرین مسابقه هفته نخست لیگ برتر، منچستریونایتد در الدترافورد میزبان چلسی بود. این دیدار به قضاوت آنتونی تیلور انجام شد. در ۱۵ دقیقه نخست بازی، چلسی به جرأت تیم برتر زمین بود و در همان دقایق نخست می توانست توسط آبراهام به گل برسد که با بدشانسی توپ به تیر برخورد کرد.

بعد از گذر از دقایق نخست، یونایتد کم کم خودش را در زمین پیدا کرد، هر چند که همچنان بازی در میانه میدان از سوی هر دو تیم بی نظم دنبال می‌شد و توپ‌های زیادی لو می رفت. در یکی از همین موقعیت ها، حرکت به سمت دروازه چلسی، یونایتد را صاحب ضربه پنالتی کرد. خطای زوما روی رشفورد، موجب پنالتی شد و مهاجم جوان یونایتد در دقیقه ۱۸ بازی را ۱-۰ کرد.

بعد از این گل، همچنان هر دو تیم سعی در دیکته کردن برتری خود به حریف داشتند، چلسی در میانه میدان عملکرد بهتری داشت و خطرات بیشتری روی دروازه یونایتد ایجاد کرد. طی دو صحنه امرسون به طور جدی دروازه دخیا را تهدید کرد. یک بار ضربه او توسط دخیا مهار شد و در نوبت دیگر ضربه اش با بدشانسی محض به تیر خورد.

نیمه نخست در شرایطی پایان یافت که چلسی با وجود شکست ۱-۰، عملکرد خیلی خوبی داشت و شانس‌هایش نسبت به یونایتد بیشتر بود. اما جریان بازی در نیمه دوم متفاوت شد.

در نیمه دوم یونایتد با آرامش و تسلط بیشتری در خط هافبک کار کرد و در یک سوم هجومی نیز به کار خود سرعت بخشید. دقیقه ۶۵ بعد از چند تلاش برای نفوذ به خط دفاع چلسی، یونایتد صاحب گل بعدی شد. سانتر پریرا از جناح راست با ضربه تمام کننده مارسیال همراه شد تا بازی ۲-۰ شود.

یونایتد برای گل بعدی، فقط ۹۶ ثانیه صبر کرد. این بار هم استفاده از سرعت در حمله و ضربه زدن به حریف از عمق، پاس دیدنی پوگبا به رشفورد رسید و او با خونسردی توانست بازی را ۳-۰ کند. چلسی در نیمه دوم نشانی از تیم نیمه اول نداشت.

دقیقه ۷۳ دنیل جیمز جوان وارد زمین شد تا اولین بازی خودش را برای یونایتد انجام دهد. او هشت دقیقه بعد از ورودش به زمین، موفق به گلزنی شد تا شبی خاطره انگیز برایش رقم بخورد. پل پوگبا باز هم زمینه ساز این گل بود. ضربه جیمز هم بعد از برخورد به بازیکن حریف، منحرف شد و وارد دروازه کپا شد.

در نهایت یونایتد در شب نخست لیگ برتر، به برتری ارزشمندی رسید تا لمپارد هفته سختی را با جوانان جویای نامش داشته باشد.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار