وظیفه بنیاد ارائه خدمات به نفع مردم و طبقات پایین جامعه است
بهنمیر- رئیس بنیاد مستضعفان کشور گفت:سند مالکیت ۱۰ هزار فقره املاک به مساحت ۱۲۰ هکتار در انحصار بنیاد علوی در مازندران به مردم واگذار شده است.
کد خبر: ۷۹۷۳۵۸
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۸ 14 November 2019

به گزارش تابناک مازندران ، پرویز فتاح صبح پنجشنبه در مراسم اهدای ۱۲۵۰ فقره اسناد املاک علوی مردم مازندران در مسجد حاجی کلای بهنمیرباحضور نماینده مجلس، ائمه جمعه بابلسر و بهنمیر، فرماندار بابلسر ودیگر مسئولین اظهار کرد: واگذاری این اسناد در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری است.

گزارشی از سفر رئیس بنیاد مستضعفان کشور به مازندران
 

این مقام مسئول با اشاره به واگذاری هزار و ۲۵۰ فقره اسناد املاک علوی در مازندران ، مساحت این اراضی را ۷۲ هزار متر مربع با ارزش تقریبی ۳۹۶ میلیارد ریال دانست و با بیان اینکه در این مراسم ۱۴ سند به صورت نمادین به مردم اهدا می‌شود، تصریح کرد: شهروندانی که شامل قوانین این بنیاد می‌شوند می‌توانند به ادارات ثبت اسناد شهرستان‌ها مراجعه کنند.

رئیس بنیاد مستضعفان در ادامه با بیان اینکه یکی از وظایف نظام و بنیاد مستضعفان اهدا و بازگرداندن زمین هایی است که بنیاد پهلوی به زور از مردم گرفته، است، اظهار کرد: بنیاد مستضعفان بنیاد مردمی است و مالک واقعی زمین ها مردم هستند و وظیفه بنیاد ارائه خدمات به نفع مردم و طبقات پایین جامعه است.

این مدیرجهادی با بیان اینکه امروز شاهد واگذاری نهمین مرحله اسناد و املاک علوی در مازندران هستیم افزود: مجموع املاکی که در انحصار بنیاد علوی بوده و مربوط به استان مازندران است ۱۰هزار فقره املاک با مساحت ۱۲۰ هکتار و ارزش بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان به مردم واگذار شده است.

فتاح در پایان گفت: تمام سعی ما تسریع در روند واگذاری این اسناد می باشد.

براساس این گزارش فرماندار بابلسر نیز در این مراسم ضمن تقدیر از نگاه مردم محور رییس بنیاد مستضعفان کشور، گفت: از جمله دستاوردهای سفر مهندس فتاح در بازدیدهای صبح امروز درخواست زمین برای احداث پست برق در بلوار ساحلی، ایجاد باشگاه ساحلی در پارکینگ نهم، اختصاص زمین جهت ایجاد مرکز کمپ استراحت برای مسافران و توسعه زمین بیمارستان شهید رجایی بود که دستور پیگیری این موارد، توسط رییس بنیاد مستضعفان به مسئولین امر صادر گردید.

گفتنی است از سال ٩٣ تاکنون یک هزار و ۵۰۰ فقره اسناد بنیاد علوی به مردم بابلسر واگذار شد.

بازدید از طرح‌های بنیاد مستضعفان از دیگر برنامه های سفر یک روزه رییس بنیاد مستضعفان است.

اسناد موسوم به علوی مربوط به اراضی مسکونی، تجاری یا کشاورزی در سراسر کشور هستند که بیش از انقلاب توسط خاندان پهلوی یا وابستگان آن‌ها تصرف شده است و پس از انقلاب و دستور امام (ره) برای واگذاری به محرومین به مالکیت بنیاد مستضعفان در آمد.

گزارش: مهدی رفیعی خبرنگارتابناک

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار