سرپرست فرمانداری محمودآباد از آبگرفتگی پنج روستای این شهرستان بر اثر بارش شدید باران و طغیان رودخانه‌های محلی خبر داد.
کد خبر: ۷۹۷۵۶۶
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹ 16 November 2019

سرپرست فرمانداری محمودآباد از آبگرفتگی پنج روستای این شهرستان بر اثر بارش شدید باران و طغیان رودخانه‌های محلی خبر داد.

علیرضا شریعت روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت که بر اثر بارش شدید باران که از عصر پنجشنبه آغاز شد و عصر جمعه شدت گرفت، راه های ارتباطی و خانه های پنج روستا در بخش مرکزی و سرخرود محمودآباد دچار آب گرفتگی شدید شد.

وی روستاهای دچار آبگرفتگی را زردآب ، میان کلمرز، علمده شرقی، عزت آباد و تازه آباد معرفی کرد و گفت که تعدادی از واحدهای مسکونی روستا هم دچار آبگرفتگی شد.

سرپرست فرمانداری محمودآباد با اعلام این که آبگرفتگی راه روستاها را هم مسدود کرده بود، افزود که راه چهار روستا ساعاتی پس از آبگرفتگی باز شد و راه یک روستای دیگر هم صبح امروز باز شد.

شریعت با بیان اینکه هم اکنون نیروهای مدیریت بحران با کمک مردمی در حال استقرار کیسه های شن و بازگشایی معابر هستند ، گفت: علت اصلی این آب گرفتگی عدم لایروبی رودخانه های محلی و همچنین ورود حجم بالای آب بر اثر بارش شدید باران به رودخانه ها است.

وی گفت تا زمان عادی شدن شرایط نیروهای مدیریت بحران در محل حاضر خواهند بود و تمامی دستگاه های شهرستان در حالت آماده باش قرار دارند.

سرپرست فرماندار محمودآباد افزود: در حال حاضر میزان خسارت وارد شده مشخص نیست و برای برآورد خسارت باید تا پاین بارندگی منتظر ماند.

بارش باران که از عصر پنج شنبه آغاز شد، از عصر امروز شدت گرفت و منجر به آبگرفتگی معابر بسیاری از شهر های مازندران و اخلال در تردد شد.

همچنین بارندگی ها در ارتفاعات به صورت برف و کولاک بوده است که پیش بینی می شود تا صبح فردا شنبه ادامه داشته باشد.

محمودآباد از شهرستان‌های ساحلی استان مازندران است که از شمال به دریای مازندران، از شرق به شهرستان فریدونکنار، از غرب به شهرستان نور و از جنوب به شهرستان آمل محدود است و از راه آمل به تهران متصل می‌شود.

این شهرستان نزدیک‌ترین شهرستان ساحلی به پایتخت کشور است و بیش از ٩٥ هزار نفر جمعیت دارد./ایرنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار