کد خبر: ۸۰۳۶۳۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷ 07 December 2019

توجه مردم به توصیه‌های خودمراقبتی مراکز بهداشتی و درمانی، تب بیماری آنفلوانزا را در مازندران به عنوان یکی از کانون‌های اولیه شیوع این بیماری در کشور کاهش داد.

دانشگاه علوم پزشکی مازندران در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که حداکثر تا ۱۰ روز آینده موج اول این بیماری که از اوایل آذر ماه با شدت و حدت وارد استان شد، تا حد زیادی کاهش می یابد.

طبق گزارش اولیه این دانشگاه، بیماری آنفلوانزا دستکم ۳۵۰ نفر را در مازندران راهی بیمارستان کرد و مرگ ۶ نفر بر اثر این بیماری هم تاکنون تایید شده است.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت که کاهش آمار بیماران بستری در بیمارستان های استان طی روزهای اخیر نسبت به اوایل آذر ماه که اوج شیوع آن در این خطه شمال کشور بود، نشان می دهد که تا حدی زیادی تب آنفلوانزا در مازندران کاهش یافته است.
دکتر حامد روحانی زاده افزود: در روزهای نخست به طور میانگین بیش از ۸۰ نفر توسط پزشکان به خاطر ابتلا به بیماری آنفلوانزا به مراکز درمانی و بیمارستانی ارجاع و بستری می شدند، ولی در آخرین بررسی که اواخر هفته گذشته انجام شد، آمار به حدود ۵۰ تا ۶۰ نفر در روز رسید.
وی دلیل این کاهش را رعایت توصیه های خودمراقبتی و بهداشت فردی از سوی مردم به خصوص مبتلایان به این بیماری دانست و گفت: همچنان باید توصیه های خود مراقبتی بویژه شستن چند باره دست در روز، دست ندادن و روبوسی با بیماران و اطرافیان رعایت تا از سرایت این بیماری به دیگران جلوگیری شود.
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تاکید بر آمادگی همه جانبه مراکز بهداشتی و درمانی استان، گفت: بر اساس هماهنگی با تمامی ۴۳ بیمارستان دولتی و خصوصی و مراکز درمانی استان، تمامی این مراکز آمادگی پذیرش بیماران مبتلا به آنفلوانزا را در صورت معرفی پزشکان دارند و همه آنها هم از لحاظ تجهیزات بیمارستانی و داروهای مورد نیاز مجهز شدند و مشکلی برای پذیرش و تامین داروهای مورد نیاز نداریم

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار