شهردار ساری گفت: بنا به فرموده مقام معظم رهبری اگر از جوانان در مدیریت استفاده شوند حوزه های مدیریتی بی شک با نشاط تر و پویا تر خواهد شد.
کد خبر: ۸۰۳۹۰۶
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸ 08 December 2019

عباس رجبی در شصتمین جلسه شورای شهر ساری در پاسخ به دو تن از اعضای شورای اسلامی این شهر ، اظهار کرد: سوال از شهردار، حق قانونی اعضای شورای شهر به عنوان نمایندگان مردم در پارلمان شهری است.

وی با بیان اینکه در حوزه مدیریت شهری می توان با مشورت و نظارت اعضای شورای شهر بسیاری از مسائل و مشکلات مرتفع کرد، در مورد نحوه انتخاب مدیران عامل و میانی شهرداری ساری یادآور شد: علاوه بر اختیارات شهردار در این خصوص از مشورت دیگر صاحبنظران در این حوزه نیز بهره گیری شده است.

شهردار ساری با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مسئولان باید به قدرت و توانایی جوانان ایمان آورده و جوانان نیز کار بدون خستگی دنبال کنند، تصریح کرد: بر همین مبنا و با تمسک بر اصول چهارگانه تعهد به نظام مقدس جمهوری اسلامی، تخصص در موضوع، انقلابی و منتظر بودن و با تکیه بر جوان گرایی، مدیران میانی و مدیران عامل برای خدمت به شهروندان ساروی انتخاب شدند.

رجبی خاطرنشان کرد: برای ایجاد یک ثبات و تعادل و استفاده از تجربه مدیران سابق سعی شد از این قشر در کنار جوانان بهره گیری شود.

وی با بیان اینکه اگر شورای شهر ساری از برخی امور و انتصاب ها انتقاد دارند می توانند آن را منتقل کنند اما باید همواره جانب انصاف را نگه داشت،گفت: شورای شهر باید به کمک شهرداری بیاید تا بتوان با تعامل و همکاری بهترین ها را برای مردم رقم زد.

شهردار ساری با اشاره به اینکه شورای شهر به عنوان ناظر بر اعمال شهرداری فعالیت می کند، با اشاره به بخشی از رهنمودهای مقام معظم رهبری در سال 97 افزود: اگر از جوانان در مدیریت استفاده شود حوزه های مدیریتی بی شک بانشاط تر و پویاتر خواهد شد.

رجبی ضمن تاکید بر اعتماد بر جوانان در حوزه های مدیریتی خاطرنشان کرد: زمان ثابت خواهد کرد جوانان فعال در حوزه مدیریتی ساری مدیران توانمند برای این شهر، استان و کشور خواهند شد.

وی با بیان اینکه اعلام بدهی شهرداری وظیفه شهردار است،تصریح کرد: شهرداری ساری همیشه بدهی داشته و خواهد داشت، امروز بدهی این نهاد بسیار بیشتر از رقم اعلام شده است.

شهردار ساری با بیان اینکه نظرات شورای شهر برای پیشبرد اهداف مدیریت شهری بسیار با اهمیت است، یادآور شد: تذکراتی با هدف اصلاح رفتار سازمانی از سوی اعضای شورا می تواند کمک موثری به نهاد شهرداری برای بهتر انجام دادن امور کند.

رجبی با یادآوری اینکه در سالهای گذشته در حضور همین افراد به ما و همکارانمان توهین و فحاشی می شد ؛ اما آنان سکوت پیشه کرده و حرفی نمی زدند آقای نقیبی عضو محترم شورای شهر خود شاهد عینی بر این واقعه تلخ هستند.

شهردار مرکز استان با یادآوری اینکه در سال های گذشته بسیاری از مسئولیت های کلیدی و حساس به نیروهای شرکتی واگذار شده است، گفت: بنده نیز با نامه نگاری به معاونت اداری مالی و حراست از حضور نیروهای شرکتی از تمام مسئولیت های اداری که بار حقوقی دارد جلوگیری کرده ام.

وی افزود:اکنون نیز اگر این موضوع مشاهده شود با آن برخورد جدی خواهم کرد.

شهردار ساری در مورد چگونگی انتخاب معاون مالی شهرداری ،گفت: در سال های گذشته مسئول این امر حتی مجوز پیمانی و صلاحیت های لازم در این خصوص را نداشت اما در این مورد نیز نامه نگاری های مربوطه به شورای شهر ساری ارسال شد.

رجبی در پاسخ به این سوال که چرا نیروهای شهرداری در دیگر نهادها مشغول به کار بوده و برگشت داده نشدند نیز اظهار کرد: نامه نگاری های لازم در این باره انجام شده و تمام نیروهایی شهرداری که خارج از شهرداری مشغول به کار هستند در روزهای آتی به این نهاد باز می گردند.

وی با بیان اینکه از این پس بدون مصوبه شورای شهر نیرویی به نهادهای دیگر فرستاده نخواهد شد، یادآور شد: مشکلات نیروهای ممیزی نیز به زودی مرتفع می شود./ایلنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار