در آخرین جلسه ای که با سردار سلیمانی داشتم و یک مقام عالی رتبه امنیتی کشور نیز در آن جلسه حضور داشت، موضوع حل یک مسئله سیاسی مهم کشور مطرح بود. در آن جلسه به راهکارها و تفاهم هایی رسیدیم و قرار شد که این راهکارها را دنبال کنیم که متاسفانه این اتفاق ناگوار رخ داد و شهید سلیمانی از بین ما رفت.
کد خبر: ۸۱۴۸۳۸
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴ 17 January 2020

معاون اول رييس جمهور سخنران اصلى مراسم سالگرد آيت الله هاشمى بود. او در سخنان خود به نكات مهمى اشاره كرد كه در ادامه مى آيد:

 روایت جهانگیری از آخرین دیدار با شهید سلیمانی در رابطه با حل یک مسئله مهم سیاسی

در آخرین جلسه ای که با سردار سلیمانی داشتم و یک مقام عالی رتبه امنیتی کشور نیز در آن جلسه حضور داشت، موضوع حل یک مسئله سیاسی مهم کشور مطرح بود. در آن جلسه به راهکارها و تفاهم هایی رسیدیم و قرار شد که این راهکارها را دنبال کنیم که متاسفانه این اتفاق ناگوار رخ داد و شهید سلیمانی از بین ما رفت.

 هاشمی جفا دید اما جز وفا به یادگار نگذاشت

اگر آرمان‌های اقتصادی هاشمی با جدیت و همراه با بهبود همگانی شاخص‌های زندگی تداوم می‌یافت، جامعه امروز ما، از لحاظ رشد اقتصادی و برابری اجتماعی کارنامه مطلوبی داشت.

 

آيت‌الله هاشمي اين همه جفا ديد اما جز وفا چيزي از خود به يادگار نگذاشت و اين درس بسيار بزرگي است كه همه ما و همه كساني كه خود را دلسوز انقلاب و نظام و ایران می‌دانند بايد بياموزند كه در برابر کم‌لطفی‌ها و حتی جفاها به سادگی صحنه را خالي نكنند.

 

اگر آيت‌الله هاشمي زنده و در ميان ما بود و كشور با اين مشكلات مواجه بود، فقط زبان به نقد و گلايه نمي‌گشود و صرفاً ديگران را شماتت نمي‌كرد، بلکه با عقل و دوراندیشی و تدبيري كه داشت براي نجات مردم، حفظ نظام و كشور به چاره‌جويي مدبرانه و مسئولانه می‌پرداخت.

 

روایت جهانگیری از نحوه اطلاع رهبری از سقوط هواپیمای اوکراینی:

در حادثه هواپیمای مسافربری اوکراینی رهبر معظم انقلاب به محض دریافت گزارش حادثه چند دستور صادر کردند که ادامه پیگیری ها بر مبنای این دستورها دنبال شد.

نخستین دستور ایشان این بود که باید با مردم صادق باشیم و همه مسائل را صادقانه بیان کنیم. دستور دیگر این بود که دستگاه قضایی کشور باید این حادثه را بررسی و کسانی که در این زمینه قصور و کوتاهی داشتند مورد رسیدگی قرار گیرد و دستور سوم نیز این بود که تمامی این امور باید از طریق شورای عالی امنیت ملی کشور دنبال و پیگیری شود.

 

 

انتقاد جهانگیری به رد صلاحیت ها

خبرها درباره رد صلاحیت ها و نیز گزارشی که در دولت در این خصوص ارائه شد بیانگر آن است که رقابت جدی در اکثر حوزه های انتخابیه وجود ندارد.

 

شورای نگهبان فرصت خوبی در اختیار دارد. باید با شورای نگهبان گفت و گو کرد و از امکان مقام معظم رهبری استفاده شود تا هیچ جریان سیاسی بخصوص جریاناتی که می خواهند در چارچوب نظام فعالیت کنند احساس نکند که کاندیدای مورد نظرش در صحنه انتخابات حضور ندارد.

 

از دوستان عزیز اصلاح طلب خواهش می کنم با حوصله، صبر و بردباری پیگیری کنند و من نیز آنچه در توان داشته باشم برای این موضوع مهم به صحنه خواهم آورد تا جمع زیادی از دوستان به صحنه انتخابات برگردند و انتخابات گرمی برگزار شود.

 

 

دروغ گفتن به مردم خسارت های سنگینی دارد

حوادث اخیر این موضوع را به مسئولین فهماند که افکار عمومی داخل و خارج از کشور چیزی نیست که بتوانیم در مقابل آن بایستیم، وقتی که خطایی رخ می دهد باید شجاعت پذیرش مسئولیت را داشته باشیم.

 

نباید پنهان کاری شود چرا که دروغ گفتن به مردم خسارت زیادی دارد.
نواندیش

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار