دادگاه رسیدگی به پرونده «روح الله زم» در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
کد خبر: ۸۲۲۴۰۳
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷ 12 February 2020

فارس، دادگاه رسیدگی به پرونده «روح الله زم» در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

در ابتدای جلسه دادگاه، متن کیفرخواست توسط نماینده دادستان قرائت شد که متن کیفر خواست شامل ۱۵ بند اتهامی است.

افساد فی الارض، جاسوسی برای سرویس اطلاعاتی اسرائیل و فرانسه ، همکاری با آمریکا، مشارکت در نشر اطلاعات طبقه بندی شده، مشارکت در نشر اکاذیب به طور گسترده و توهین به مقدسات اسلام و مسؤولان نظام از جمله عناوین اتهامی روح الله زم است.

پیش از این غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه درباره آخرین وضعیت پرونده آمدنیوز و روح‌الله زم گفته بود: «کیفرخواست این متهم صادر شده است و به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب ارسال شده است. علت ارجاع این پرونده به شعبه ۱۵ این است که قبلاً نیز در همین شعبه پرونده برای این متهم تشکیل شده بود و هنوز برای دادگاه تعیین وقت نشده است.

در این پرونده ۵ نفر بازداشت هستند اما کیفرخواست آنها هنوز صادر نشده است. افراد بسیاری در این پرونده مطرح هستند و تحقیقات درحال انجام است و اظهارات متهم ردیف اول بررسی می‌شود. از طرفی برخی افراد در فرایند رسیدگی به این پرونده به دستگاه قضائی آمدند و ابراز ندامت کردند. از طیف‌های مختلف در این پرونده اسامی مطرح است و تا زمانی که رسیدگی نشود، نمی‌توان درباره آن صحبت کرد.»

اولین جلسه دادرسی به تصمیم قاضی دادگاه غیر علنی و بدون حضور رسانه‌ برگزار شد و برخی از خبرنگاران در بیرون از دادگاه در انتظار اخبار واصله از اولین جلسه دادرسی بودند.

دادگاه به اتمام رسید و جزییات آن بعدا اعلام می‌شود.

برچسب ها: دادگاه ، روح الله زم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار