فرماندار ویژه شهرستان بابل تاکید کرد:
شیوع کرونا در بابل به وضعیت قرمز رسیده است / مردم هشدارها را جدی نمی‌گیرند/واحدهای صنفی غیرضروری، تا اطلاع ثانوی تعطیل شوند.
کد خبر: ۸۲۹۴۴۵
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۵ 08 March 2020

به گزارش تابناک مازندران، قربانعلی ولی زاده بورا معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل در جلسه بررسی وضعیت بازار، اصناف و نقش آن در پیشگیری از ویروس کرونا در فرمانداری ویژه شهرستان بابل که با حضورمعاون سازمان اداره صمت استان وبابل ، رئیس اتاق اصناف و روسای اتحادیه های صنفی شهرستان و همچنین گروه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل ، اظهار داشت:شیوع ویروس کرونا وضعیت شهرستان بابل را به وضعیت قرمز درآورده است و مردم هشدار ماندن در منازل را برای پیشگیری از تشدید این بیماری جدی نمی گیرند.

بابل به وضعیت قرمز رسید
 

وی افزود:شهروندان نباید به جز موارد خاص و ضروری از منازل خارج شوند.

وی ادامه داد:متاسفانه برخی از کادر درمانی بیمارستان های بابل به بیماری کرونا مبتلا شده اند و اگر این روند شدت یابد ، خدمت رسانی به بیماران در بیمارستان ها بسیار مشکل ساز خواهد شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بابل خاطرنشان کرد:ظرف مدت ۷۲ ساعت گذشته به وسیله بلندگوی ماشین های آتش نشانی در تمامی محله های بابل هشدار ماندن در منازل را به مردم اعلام می کنند و لازم است مردم این وضعیت را جدی بگیرند..

وی افزود:بازاریان و اصناف در تمامی صحنه های پیروزی انقلاب و پس از آن نقش بسیار اثرگذاری داشته و دارند.
در مهار این ویروس کشنده نیز می توانند نقش بسیار مهمی را ایفا کنند.
بنابراین ما نیازمند جدی کمک و مساعدت شما عزیزان هستیم.

وی ادامه داد:با توجه به مصوبه قرارگاه پدافند زیستی استان که مقرر شد از روز جمعه تا صبح روز دوشنبه برخی از اصنافی که باز بودن آنها ضروری نیست تعطیل نمایند ما شاهد رعایت کردن برخی از اصناف هستیم ، اما متاسفانه برخی از بازاریان و اصناف با وجود مصوبه قرارگاه مقابله با کرونای مازندران محدویت اعمال شده را رعایت نمی کنند و مغازه های آنها باز و محل تردد شهروندان است.

فرماندار بابل تصریح کرد:در شرایط فعلی همه با اتحاد و همدلی و گوش دادن به هشدارهای بهداشتی باید از این بحران عبور کنیم و اگر نخواهیم این هشدارها را توجه کنیم جان عزیزان ما در معرض خطر قرار دارد.

وی افزود:با تشکیل این جلسه از محضر شما روسای محترم اتحادیه های شهرستان بابل تقاضا می‌کنیم که واحدهایی که باز بودن آنها ضرورتی ندارد را تا اطلاع ثانوی و عادی شدن اوضاع تعطیل و مدیریت نمایید .

وی ادامه داد:مهمترین موضوع مراقبت جدی از جان خودمان و جان همشهریان عزیزمان است .

ولیزاده تاکید کرد:ما باید مانع از گسترش این ویروس کشنده در شهرستان باشیم تابه وضعیت اسفبار برخی از استان‌ها دچار نشویم.

وی ادامه داد:در وضعیت کنونی همه باید شب و روز را یکی کنیم . همدل و هماهنگ شویم .چرا که شرایط روزبه روز به سمت وضعیت بحرانی پیش می رودودر چنین روزهای سخت است که باید ید واحد بشویم.

این مقام مسئول افزود: امروز امنیت و سلامت شهروندان دغدغه جدی ماست ودر حال حاضر ۳۴۴ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بابل اعم از مرحوم میناگر، شهید یحیی نژاد و آیت الله روحانی بابل تحت مراقبت های ویژه قرار دارند.

وی افزود:جلوگیری و مقابله و پیشگیری از تشدید وضعیت بحرانی ناشی از ویروس کرونا نیازمند وفاق و یکدلی همه آحاد جامعه به خصوص اصناف شهرستان می باشد تا بتوانیم در کنار هم بر این ویروس کشنده غلبه نماییم.

فرمانداربابل در پایان گفت:ما هم به خوبی واقفیم که با درگیر شدن جامعه به ویروس کرونا مشکلات سختی بر نقدینگی بازار و وضعیت بازاریان وارد شده است و اثرات منفی بسیاری را برای بازاریان عزیز در پی داشته اما باید سلامت جامعه را در نظر گرفته و از تردد های بی مورد و عدم ماندن شهروندان در خانه ها جلوگیری کنیم تا از میزان خطرات موجود در جامعه بکاهیم.

مهدی رفیعی خبرنگار تابناک بابل

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار