مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به در پیش بودن عید سعید فطر از برگزاری نماز عید فطر در مساجد شهرهای مازندران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.
کد خبر: ۸۵۳۰۷۷
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱ 21 May 2020

حجت الاسلام ناصر شکریان امیری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: روزه‌داران در این ماه مهمانی خدا باید از دستاوردهای ماه مبارک رمضان حفظ و حراست کنند و پاداش یک ماه بهار معنویت عید فطر است.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه نماز عید فطر در پایان ماه مبارک رمضان تصریح کرد: عید فطر جشن بندگی خداوند و بازگشت به فطرت انسانی بوده و این عید؛ عیدالله و شکرانه یک ماه بندگی برای خداوند متعال است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران به اجتماع عظیم مسلمانان در نماز عید فطر اشاره و خاطرنشان کرد: مهم‌ترین اثر اجتماعی این نماز، پیوند و همدلی مسلمانان و اجتماع عظیم مردم مومن و روزه دار است که موجب تقویت وحدت و همبستگی در جامعه اسلامی و مسلمانان خواهد شد.

حجت الاسلام شکریان با اشاره به وجود برخی نگرانی‌ها در شیوع ویروس منحوس (کووید۱۹) و با توجه به اینکه دشمنان اسلام و مسلمانان هجمه‌های زیادی برای جوامع اسلامی ایجاد کرده بودند، گفت: با توجه به افزایش شیوع این ویروس و برخی هجمه‌ها، خللی در اراده ملت بزرگ ایران اسلامی و امت اسلام در این ماه مبارک و آیین‌های مراسم شب‌های احیاء و قدر ایجاد نشد بلکه از این ظرفیت ماه مبارک برای رفع و کاهش این بحران بهره گرفته شد که نمونه آن همدلی ملت بزرگ ایران در رزمایش بزرگ کمک مومنانه و مواسات بود.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران افزود: عید بندگی نماز عید فطر با توجه به دستورالعمل‌های ستا د ملی مبارزه با کرونا در بسیاری از شهرهای کشور برگزار خواهد شد و این نماز عید بندگی در بسیاری از مساجد مازندران با رعایت پروتکل‌های وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه برگزاری مراسم شب‌های قدر با اقدامات بسیار ارزشمند و دقیق فعالان فرهنگی و مذهبی و جهادی در بسیاری از مساجد کشور و استان برگزار شد و هیچ گونه خللی و مشکلی در روند برگزاری این مراسم دیده نشد، قطعا با همان تدبیر و برنامه‌ریزی می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران یادآور شد: نماز عید فطر را در بسیاری از مساجد استان با توجه به رعایت دقیق پروتکل‌های وزارت بهداشت و درمان برگزار خواهد شد و امیدواریم مثل برگزاری مراسم پر فضیلت شب‌های قدر شاهد برگزاری این نماز عید بندگی در مساجد کشور و شهرهای استان بدون هیچ مشکلی باشیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار