بخش قابل توجهی از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضایی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع که بر اساس نوع و میزان آسیب دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی صادر می‌شود.
کد خبر: ۸۵۴۶۷۲
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۹ 26 May 2020

ایسنا: مدیرکل پزشکی قانونی مازندران، گفت: آمار معاینات انجام شده طی فروردین ماه سالجاری در مازندران ۱۲۵۱ نفر بوده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۴ درصد کاهش داشت.

علی عباسی با اشاره به اینکه از این موارد اعلام شده ۸۵۶ نفر مرد و مابقی زن هستند، تصریح کرد: بر اساس این گزارش بیشترین نزاع به ترتیب مربوط به شهرهای ساری ومیاندرود با ۲۶۷، بابل با ۱۸۱ و آمل با ۱۳۲ نفر و کمترین موارد نزاع در شهر جویبار با ۱۲ نفر ثبت شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران با تاکید بر اینکه نزاع و درگیری بیشترین دلیل مراجعه افراد به مراکز پزشکی قانونی است، تصریح کرد: بخش قابل توجهی از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضایی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع که بر اساس نوع و میزان آسیب دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی صادر می‌شود.

این مقام اجرایی استان یکی از دلایل بالا بودن آمار نزاع را پائین بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و گفت: می‌توان با آموزش مهارت‌های زندگی به خصوص در سنین پایین میزان تحمل افراد را در شرایط استرس بالا برد تا افراد به جای درگیری فیزیکی، با بحث، گفت‌وگو و تفاهم مشکلات ما بین را حل و فصل کنند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار