آنچه مسلم است تیم‌هایی که اصرار شدیدی به تعطیلی لیگ دارند (کاری به درست و غلطش نداریم) اگر پرسپولیس را قهرمان اعلام کنند نباید اعتراض به قهرمانی پرسپولیس داشته باشند. استقلال و سپاهان هم اگر الان صدرنشین بودند مسلماً می‌گفتند بازی‌ها باید ادامه پیدا کند و اگر تعطیل شود ما باید قهرمان شویم.
کد خبر: ۸۵۷۳۶۸
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۵ 02 June 2020

 مالک شهرخودرو گفته بود اصلاً لیگ را تعطیل و پرسپولیس را قهرمان اعلام کنید. شهرخودرو که در آسیا هر دو بازی‌اش را در مرحله گروهی باخته و ضعیف‌ترین نماینده ایران بوده مثل فولاد جزو تیم‌هایی است که شانس کسب سهمیه دارد، اما معلوم نیست چرا حمیداوی اصرار به تعطیلی لیگ دارد، چون اگر پرسپولیس هم قهرمان شود، استقلال و سپاهان و تراکتور به عنوان تیم‌های دوم تا چهارم سهمیه آسیا می‌گیرند (البته سهمیه ایران ۲+۲ است).

اگر لیگ برتر برگزار نشود (خواسته امثال زنوزی، حمیداوی، مالک نساجی و...) قاعدتاً باید مثل فرانسه که پاری‌سن‌ژرمن را قهرمان کردند، اینجا هم پرسپولیس را قهرمان اعلام کنند، اما باید دید در آن صورت چه تیم‌هایی راضی می‌شوند و چه تیم‌هایی ناراضی؟!

تیم‌های پایین و وسط جدولی که قاعدتاً مشکلی با این مسئله ندارند، می‌ماند ۳، ۴ تیم بالای جدول که از جمع آن‌ها تراکتور و شهرخودرو هم مدام بر طبل تعطیلی می‌کوبند. حتی در سپاهان و استقلال هم خیلی‌ها دنبال تعطیلی مسابقات هستند مثل فرهاد مجیدی، سعید رمضانی و اکثر اعضای کادر فنی سپاهان. با تمام این اوصاف به نظر می‌رسد در صورت قهرمان اعلام کردن پرسپولیس، همین استقلال و سپاهان بیشتر از همه اعتراض کنند. سپاهان که خودش در اصفهان مقابل پرسپولیس حاضر نشد و به قولی به قرمز‌ها پاس گل قهرمانی داد؛ استقلال هم با پیروزی در شهرآورد تهران فقط چند دقیقه فرصت داشت و اگر حسینی روی آن ضربه واکنش بهتری نشان می‌داد چه بسا استقلال پرسپولیس را می‌برد و الان شانس بیشتری برای قهرمانی داشت، اما به هر حال یکی از تیم‌هایی که بازیکن کرونایی ندارد، اما مدام حرف از تعطیلی لیگ می‌زند، استقلال است. پرسپولیسی‌ها در کرکری‌های مرسوم فوتبال ایران می‌گویند استقلالی‌ها می‌ترسند سهمیه آسیا را هم نگیرند. از طرفی بازیکنان استقلال دوست دارند لیگ ادامه پیدا کند و حتی برای خودشان شانس قهرمانی هم قائل هستند. استقلال حتی در جام حذفی هم شانس دارد و می‌تواند یک جام بگیرد.

چندی قبل از قول پیروانی و گل‌محمدی مصاحبه‌هایی خواندیم که گفته بودند ما دوست نداریم بدون برگزاری ادامه مسابقات قهرمان شویم و می‌خواهیم بازی‌ها ادامه پیدا کند، اما به هر حال اگر لیگ برتر به هر دلیلی تعطیل شود باید قهرمان، سهمیه‌های آسیا، تیم‌های سقوط‌کننده و... مشخص شوند. این معضلی است که در صورت تعطیلی بازی‌ها جلوی مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ وجود دارد و این‌طور نیست که همه چیز به خیر و خوشی تمام شود. اگر هم بدون اعلام نام قهرمان لیگ را تمام کنند که نمی‌توانند جواب پرسپولیسی‌ها را بدهند و مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.
آنچه مسلم است تیم‌هایی که اصرار شدیدی به تعطیلی لیگ دارند (کاری به درست و غلطش نداریم) اگر پرسپولیس را قهرمان اعلام کنند نباید اعتراض به قهرمانی پرسپولیس داشته باشند. استقلال و سپاهان هم اگر الان صدرنشین بودند مسلماً می‌گفتند بازی‌ها باید ادامه پیدا کند و اگر تعطیل شود ما باید قهرمان شویم.

روزنو

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار