‍ فرماندار تنکابن خبر داد:
فرماندار تنکابن در نظر دارد با تشکیل خانه جوانان در شهرستان تنکابن نگاه ویژه ای به جوانان این شهر داشته باشد . وی اعتقاد دارد که مشکل اشتغال یک معضل ملی ست .
کد خبر: ۸۶۶۱۳۶
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳ 23 June 2020

به گزارش تابناک مازندران ، فرماندار تنکابن اظهار داشت: با تشکیل خانه جوانان در شهرستان تنکابن گام مثبتی برای جوانان این شهرستان بر داشته می شود .

بر اساس این گزارش، سیدامیر حسینی جو فرماندار تنکابن در نشست هم‌اندیشی با جوانان در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان از تشکیل خانه جوانان به منظور شناسایی و بهره گیریاز ظرفیت جوانان در قالبی منسجم در جهت پیشرفت و توسعه این شهرستان خبر داد.

وی در ادامه گفت: فرمانداری تنکابن در دوره مدیریتی خود سعی کرد تا همواره از تخصص جوانان در زمینه‌های مختلف بهره بگیرد،

در ضمن با تشکیل خانه جوانان امور مربوط به این قشر تأثیر گذار جامعه و مسائل و مشکلات آنان دسته بندی شده و با شناخت اولویت‌ها به نهادهای دولتی ارائه می‌شود.

وی اضافه کرد: در نظر داریم با تشکیل خانه جوان، کارگروه‌های تخصصی متشکل از جوانان شهرستان ایجاد کرده تا در آن کارگروه‌ها مشکلات مربوط به جوانان در زمینه‌های مختلف بررسی شده و در جهت رفع آن برنامه‌ریزی شود.

فرماندار تنکابن خانه جوان را به منزله یک اتاق فکر تخصصی برشمرد و گفت: ما هم بر این باور هستیم که در بس از مناسبات اداری و شیوه‌ی مدیریتی نیازمند تغییر بوده و در همین زمینه نیازمند نظرات جوانان متخصص هستیم تا با ارائه راهکار مناسب به فرمانداری کمک کنند.

نماینده عالی دولت در تنکابن با تاکید بر اینکه برگزاری این نشست‌ها جهت استفاده از عناوین و پر کردن وقت نیست، خاطرنشان کرد: هدف فرمانداری ویژه تنکابن در برگزاری این نشست‌ها استفاده از ظرفیت جوانان در جهت توسعه و پیشرفت شهرستان است.

وی ادامه داد: فرمانداری به عنوان نهاد هماهنگ کننده و ناظر بر امور شهرستان همواره تلاش کرد تا موانع و مشکلات جهت برگزاری برنامه‌های شهرستان را مرتفع سازد و اگر نتوانست به طور مثال در همایشی مانند همایش موسیقی و یا.. حضور پیدا کند دلیل بر علاقه‌مند نبودن به این حوزه نیست.

فرماندار تنکابن در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به قدرت و تأثیرگذاری فضای مجازی تصریح کرد،: این فضا فرصتی ایجاد کرد تا مردم در سریع‌ترین زمان ممکن خواسته‌ها و نظراتشان را بیان کرده و با ابزار فضای مجازی حرف‌هایشان را به گوش مسئولان برسانند.

وی در پایان با صحه گذاشتن بر مشکل اشتغال به عنوان یک معضل ملی اظهار داشت:

جوانان تحصیل‌کرده و جویای کار همواره در پی یک میز و کارمند شدن هستند در حالی که تغییر الگوهای اشتغال و بازتعریف رشته‌های تحصیلی و مهارت آموزی در دانشگاه‌ها می‌تواند راهکار مناسب و مطلوب برای بهبود وضعیت اشتغال باشد.

خبر: سهیلا محمدی

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار