شرکت آرین شیمی توسط رئیس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانسی، با حضور سرپرست وزارت صمت و استاندار مازندران افتتاح شد.
کد خبر: ۸۸۲۲۹۴
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۳ 31 July 2020

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: ۴۰۰۰ طرح صنعتی در کشور با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد در دست اجرا قرار دارد.

ایسنا: حسین مدرس خیابانی روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از بزرگ ترین کارخانه ام دی اف مازندران در بندر امیرآباد که به صورت ویدئو کنفرانسی با دستور رییس جمهوری افتتاح شد، پیشرفت فیزیکی این طرح ها را بیش از ۸۰ درصد اعلام کرد.

وی پیش بینی کرد که این واحدهای صنعتی حداکثر تا پایان دوره فعالیت دولت تدبیر و امید در سال آینده به بهره برداری برسد.

مدرس خیابانی گفت: در سال جاری نیز تاکنون ۳۸ پروژه صنعتی در سطح کشور با اعتبار ۲۰ هزار میلیارد تومانی به بهره برداری رسید و برای حدود ۶ هزار نفر به طور مستقیم ایجاد اشتغال شده است.

سرپرست وزارت صنعت از برنامه دولت برای تولید ۲۶ میلیون تن زنجیره فولاد در سطح کشور خبر داد و افزود: تاکنون بر اساس برنامه ریزی ظرفیت زنجیره تولید فولاد در ایران به حدود ۱۶ میلیون تن رسید که پیش بینی می شود با طرح های در دست اجرا تا پایان سال جاری این ظرفیت ها به ۲۶ میلیون تن برسد.

مدرس خیابانی افزایش ظرفیت ذخیره سازی گندم و ساخت سیلو را یکی دیگر از فعالیت های مهم دولت تدبیر و امید برشمرد و گفت: هم اکنون ظرفیت ذخیره سازی و سیلوی غلات در کشور به ۲۲ میلیون تن رسیده که حدود ۴.۶ میلیون تن آن در دولت تدبیر و امید احداث شده است.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به افتتاح بزرگترین واحد تولید ام دی اف کشور در مازندران، اظهار کرد: با بهره برداری از این واحد صنعتی سلولزی، ظرفیت تولید ام دی اف در کشور به ۲.۲ میلیون تن می رسد و جمهوری اسلامی ایران نه تنها در تولید این محصول صنعتی به خودکفایی می رسد که زمینه صادرات آن نیز فراهم شده است.

مدرس خیابانی ظرفیت تولید ام دی اف در واحد تولیدی افتتاح شده در بندر امیرآباد مازندران را حدود ۳۰۰ هزار تن اعلام کرد و افزود: در سال جاری در مجموع با سرمایه گذاری یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی حدود ۶۰۰ هزار تن به ظرفیت ام دی اف کشور افزوده شد که هر ۲ واحد صنعتی با سرمایه گذاری بخش خصوصی و شرکت آرین شیمی به بهره برداری رسیده است.

وی مهم ترین مشکل صنایع سلولزی را عدم صدور مجوز برای واردات چوب با پوست اعلام کرد و از رییس جمهوری خواست تا این مجوز برای واحدهای سلولزی از جمله ام دی اف استان مازندران صادر شود.

امروز با دستور ویدئو کنفرانسی رییس جمهوری پنج واحد بزرگ صنعتی با اعتبار بیش از پنج هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسید و برای یک هزار و ۷۰۰ نفر ایجاد اشتغال شده است.

به گزارش ایسنا، شرکت آرین شیمی، بزرگ‌ترین واحد تولید ام دی اف مازندران با حجم سرمایه گذاری ارزی ۳۵ میلیون یورو، معادل ۴۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

این شرکت سالانه ۳۰۰ هزار متر مکعب ام دی اف تولید می کند و با افتتاح این شرکت برای ۳۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است. ‎

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار