شجاع خلیل‌زاده و باشگاه الریان قطر به خاطر ثبت قراردادی غیرقانونی در آستانه محرومیت قرار دارند.
کد خبر: ۹۱۱۳۵۶
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵ 23 October 2020

شجاع خلیل‌زاده و باشگاه الریان قطر به خاطر ثبت قراردادی غیرقانونی در آستانه محرومیت قرار دارند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، یک منبع موثق در باشگاه پرسپولیس با تشریح روند اخطار کتبی شجاع خلیل‌زاده گفت: به این بازیکن مشاوره غلط دادند و او بدون رعایت مقررات قرارداد خود را فسخ کرد و راهی قطر شد. به همین دلیل با شکایت به فیفا او چهار ماه محروم خواهد شد و باشگاه قطری هم دو پنجره محروم می‌شود. هر دو هم غرامت سنگینی می‌پردازند.

وی تصریح کرد: شجاع خلیل‌زاده در تاریخ ۱۳ شهریور نامه‌ای بدین مضمون را در دبیرخانه باشگاه تحت شماره ۱۴۶۲/پ/۹۹ به ثبت رساند:

جناب آقای رسول پناه
رئیس محترم هیئت مدیره و سرپرست باشگاه
سلام علیکم
احتراما به استحضار می‌رساند در صورت عدم تسویه قرارداد اینجانب شجاع خلیل‌زاده بازیکن تیم باشگاه پرسپولیس تا تاریخ ۹۹/۶/۲۰ نسبت به دریافت برگ رضایت‌نامه خود از این باشگاه اقدام نموده و از همراهی تیم معذور می‌باشم.
با تشکر
شجاع خلیل‌زاده

وی افزود: باشگاه همان زمان پاسخ داد که شجاع طلب معوقه‌ای ندارد اما صرف‌نظر از این موضوع، مواردی وجود دارد که فسخ صورت گرفته را غیرموجه جلوه می‌دهد و باعث تبعات حقوقی برای این بازیکن و باشگاه قطری می‌شود.

این فرد توضیح داد: اولاً شجاع اگر قصد استفاده از امتیاز ماده ۱۴ مکرر فیفا را داشت که می‌گوید درصورت معوقه شدن دو‌ ماهه مطالبات، بازیکن حق فسخ یکطرفه قرارداد را دارد باید مشخص می‌کرد کدام قسط او به تعویق افتاده. ثانیاً باید مطابق آن ماده یک مهلت حداقل ۱۵ روزه تعیین می‌کرد نه هفت روزه. سوم اینکه شجاع بعد از تاریخ بیستم که در نامه‌اش تعیین کرده همراه تیم به قطر رفته و این معنایش عدول از اخطار است. چهارم اینکه در نامه خود به فسخ اشاره نکرده بلکه خواستار رضایت نامه (اقاله و جدایی توافقی) شده است. وقتی تشریفات ماده ۱۴ مکرر رعایت نشده مشخص است فیفا چه رأیی خواهد داد. ما در باشگاه تلاش کردیم او متوجه اشتباهاتش شود اما نپذیرفت و کار خودش را کرد.

لازم به ذکر است در مقررات ایران هیچ ماده‌ای که بتوان با استناد آن قرارداد را به دلیل مطالبات معوقه فسخ کرد وجود ندارد. ماده ۱۳ جریمه عدم پرداخت مطالبات بازیکن را برای باشگاه‌ها تعیین کرده و اخطار 10 روزه در آن ذکر شده و تعویق یک‌ماهه را مدنظر دارد.اما هیچ بحثی در خصوص فسخ قرارداد در آن نیست.

 

ماده ۲۹ در مورد مسائلی که مقررات ایران درباره آن وضع قاعده و قانون نکرده به مقررات فیفا ارجاع داده است. فیفا هم در ماده ۱۴ مکرر به صراحت نوشته که اولاً باید پرداخت مطالبات دو ‌ماه به تعویق افتاده باشد و ثانیاً حداقل یک مهلت ۱۵ روزه با اخطار کتبی به باشگاه داده شود.

 

چنانچه خلیل‌زاده بعد از بازگشت از قطر اخطار 10 روزه داده باشد بازهم فسخ او موجه نیست و مطابق قانون مطرح نشده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین