بر اساس آخرین دستاوردهای علمی این واکسن روسی بیش از ۹۱ درصد اثر بخشی دارد، افزود: حال عمومی تمامی کادر درمانی دریافت کننده واکسن کرونای اسپوتنیک روسی مساعد است و تنها پنج نفر دارای علائم تب بودند که بعد از ۲۴ ساعت بهبود یافتند.
کد خبر: ۹۴۳۶۴۴
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۳ 24 February 2021

به گزارش تابناک مازندران از روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر جوانیان از پلمب 1250 واحد صنفی در اجراس محدودیت‌های کرونایی در بابل خبر داد.

دکتر جوانیان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل در نشست خبری مجازی گفت: ۱۴۵ تن از کادر درمانی بخش مراقبت های ویژه مراکز درمانی زیر پوشش این دانشگاه واکسن کرونا دریافت کردند.
وی با اشاره به اینکه بر اساس آخرین دستاوردهای علمی این واکسن روسی بیش از ۹۱ درصد اثر بخشی دارد، افزود: حال عمومی تمامی کادر درمانی دریافت کننده واکسن کرونای اسپوتنیک روسی مساعد است و تنها پنج نفر دارای علائم تب بودند که بعد از ۲۴ ساعت بهبود یافتند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار داشت: در حال حاضر رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک اثربخش ترین راه پیشگیری و جلوگیری از گسترش ویروس کروناست و تا ۷۰ درصد جمعیت کشور ما اگر واکسن تزریق نکنند این بیماری از حالت اپیدمی خارج نمی شود.
این مسئول بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت های کرونایی تاکید کرد و گفت: در حال حاضر برگزاری مراسم های دورهمی ، عروسی و عزا یکی از جدی ترین روش انتقال و گسترش این ویروس می باشد که انتظار می رود که مردم به طور جدی از برپایی این مراسم ها و دورهمی ها پرهیز کنند.
وی افزود : به صورت میانگین ۷۰ درصد بابلی ها از ماسک استفاده می کنند که در مراکز شهرها این آمار بالاتر و در حاشیه شهرها آمار استفاده از ماسک کمتر می باشد.
دکتر جوانیان با اشاره به اینکه برای 300 الی 400 بیمار بصورت روزانه در پایگاه های خانواده شهری و روستایی ، تست سریع کرونا انجام می شود، بیان داشت: تاکنون 125 هزار مورد بازدید از اماکن و واحدهای صنفی در بابل صورت گرفت که تعداد 1250 واحد پلمب و 2650 واحد به مراجع قضایی و تعزیرات معرفی شدند.
این مسئول اذعان داشت: مدت زمان شروع علایم تا دریافت درمان در فروردین ماه بیش از 6 روز بود ولی اکنون به 1.7 روز رسیدکه نشان می دهد بیماران در کمتر از 48 ساعت در بابل شناسایی می شوند و شناسایی سریعتر منجر می شود مدت زمان انتقال بیماری از بیماران به افراد سالم در جامعه کمتر شوند و افراد در مراحل اولیه بیماری بهتر درمان شوند.
وی خاطرنشان کرد: شاخص مخاطره از سه هفته قبل کاهش یافته است و از شهروندان بابلی می خواهیم با رعایت اصول بهداشتی به خصوص در ایام نوروز به قطع زنجیره ویروس کرونا کمک کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار