tabnakostan

اتفاق جالب در مازندران
زایمان بانوی دانمارکی در آمبولانس مازندران
در راه انتقال به بیمارستان دردهای بیش از اندازه این بانو نشان از زمان زایمان بود و خوشبختانه با انجام مشاوره های پزشکی لازم با مرکز ارتباطات اورژانس و مهیا نمودن شرایط لازم در داخل آمبولانس زایمان مادر 26 ساله دانمارکی انجام شد. اقدامات لازم در خصوص مراقبت از نوزاد از جمله ساکشن ترشحات دهان، اکسیژن تراپی و گرم کردن نوزاد در داخل آمبولانس انجام گرفت و خوشبختانه مادر و نوزاد هردو در شرایط مطلوب و با حال عمومی خوب به بیمارستان امام علی (ع) آمل منتقل شدند.
تخریب آثار باارزش و قدیمی بابلسر
تخریب ساعت تاریخی به چه قیمتی ؟
فعلا مشخص نیست هدف از تخریب این اثر پرارزش چیست و یا به وسیله چه سازمانی در حال صورت گرفتن است . امیدواریم مسئولان امر تمهیدات موثری در این گام برداشته و از تخریب این بنای پرارزش جلوگیری کنند.
وقتی کار دست کاردان نیست
معضل بیکاری در مازندران بیداد می کند
با توجه به وضعیت حساس امروز اقتصاد کشورمان باید به درستی عمل کرد و از تولید و صنایع داخلی حمایت کامل کرد و تسهیلات لازم برای اشتغال جوانان را فراهم نمود . متاسفانه برخلاف انتظار نه تنها معضل بیکاری در استان چاره ساز نشد بلکه بخاطر رکود حدود یک سوم این کارخانه ها تعطیل شده اند!؟ و طبیعتا تعداد زیادی از پرسنل این کارخانه ها و شهرکها صنعتی بیکار شدند...
نقش 80 درصدی منطقه آزاد مازندران در انتخابات ریاست جمهوری
آزمون بزرگ رئیس جمهور در مازندران
در صورت انتخاب منطقه آزاد در حوزه مرکزی( یعنی بابلسر ) حدود 80 درصد آرا در این منطقه طبق نمودار زیر بخاطز فشردگی جمعیت در این منطقه وجود دارد، بدون تردید این مسئله تاثیر زیادی در انتخابات ریاست جمهوری دارد و حتما مشاوران رئیس جمهور به این امر واقفند. ضمنا در هفته گذشته هشت نماینده ( با امضا خود) از 12 نماینده محترم مازندران برای چندمین بار شهر بابلسر را برای منطقه آزاد واجد شرایط می دانند .
وفتی به تولید بها داده نمی شود
چرا اقتصاد مقاومتی در مازندران سرانجام نداشت ؟
عدم توجه مسئولان به تولید از یک سو و واردات بی رویه از سوی دیگر موجب شد تا اقتصاد کشورمان ضعیف ترین دوران خود را سپری کند . جالب این که کشاورزی، باغداری و دامداری که در مازندران تقریبا عمومیت دارد از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی است که رهبر فرزانه به درستی بر اجرای اقتصاد مقاومتی اصرار دارند ولی متاسفانه مسئولان در این مورد سیاست درستی را اعمال نکردندتا در نتیجه واحد های تولیدی متضرر شوند و به دنبال آن عده زیادی بیکار شوند و نهایتا در این چند سال سرانجام سختی بر کشور و استان سرسبزمان تا کنون رقم بخورد....
فرصتی که براحتی از دست می رود
زیرساخت‌های ضعیف مازندران در زمینه جذب گردشگر
بررسی آماری نشان می‌دهد که بسیاری از مراکز دولتی در این ایام برای اسکان گردشگران انتخاب می‌شود که عواید حاصل از حضور مسافران در این بخش در اختیار وزارتخانه‌ها قرار می‌گیرد و مازندران از این بخش سهمی ندارد. اندک سهم حضور مسافران در مراکز اقامتی خصوصی به صورت مالیات دریافت می‌شود که درآمدهای مالیاتی این بخش در سایر امور هزینه می‌شود و سهم گردشگری در این بخش به شدت مغفول است.
چرا منطقه آزاد مازندران معرفی نمی شود !؟
نقش 80 درصدی منطقه آزاد مازندران در انتخابات ریاست جمهوری
اکثریت مطلق نماینده های شریف مازندران شهر بابلسر را واجد شرایط منطقه آزاد می دانند . بر طبق آمار استان مازندران حدود دو میلیون و 300 هزار نفر رای دهنده واجد شرایط وجود دارد و با توجه به این که در صورت انتخاب بابلسر حدود 80 درصد آرا در این منطقه طبق نمودار زیر بخاطز فشردگی جمعیت در این منطقه وجود دارد، بدون تردید این مسئله تاثیر زیادی در انتخابات ریاست جمهوری دارد و حتما مشاوران رئیس جمهور به این امر واقفند...
معاون پرستاری وزارت بهداشت :
لزوم نگاه ملی به بیمارستان های بابل
با توجه به این که بیمارستان آیت ا... روحانی وساير بيمارستانهاى بابل ؛ به دلیل وجود مناطق گردشگری و چشم اندازهای ویژه توریستی استان مازندران در مسیر ترانزیت مسافرین و توریستها قرار دارد و طبیعی است که در ایام تعطیل حتی بیشتر از ایام غیر تعطیل به مردم عزیز خدمت رسانی می کنند که این نقطه قوت از نظر رسیدگی به مردم می باشد.
رئیس ستاد انتخابات مازندران
ثبت نام 2هزار و 400 داوطلب شوراها در مازندران
رئیس ستاد انتخابات یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا مازندران گفت:2 هزارو400نامردانتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان در پیش ثبت تام شرکت کردند. 100 نفر از داوطلبانی که پیش ثبت نام انجام دادند را بانوان تشکیل می دهند.
مناطق عملیات اجرایی طرح های توزیع برق
خاموشی های امروز شهرهای مازندران جمعه 27 اسفند
برق برخی مناطق و شهرهای استان مازندران جمعه 27 اسفند به صورت مقطعی قطع خواهد بود. اسامی این شهرها و ساعات خاموشی برق این مناطق به این شرح است.
بابلسر آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است
در نوروز گذشته که از 28 اسفند 94 تا 13 فروردین 95 بوده ،یک میلیون و 540 هزار نفر شب اقامت داشته است. رییس اداره گردشگری بابلسر می گوید ، برای نوروز امسال ، حدود 100 هزار تخت آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است .
از چِلچِلا ، عیدانه و کاکرون تا طراوت بهاری
برنامه های دیدنی و نوروزی صدا و سیمای مازندران اعلام شد
سیمای مازندران در ایام نوروز سعی دارد تا با برنامه های جذاب و متنوع، اوقات خوش و مفرحی را برای بینندگان خود فراهم سازد. به همین جهت صدا و سیمای مازندران در ایام نوروز برنامه ‌های متنوعی برای مخاطبان خود در نظر گرفته است.
روز جهانی زبان مادری و نقش کمرنگ مسئولان استان در حفظ زبان مادری
زبان مازندرانی چیست ؟
زبان شیرین و اصیل مازندرانی( تبری) ، یکی از قدیمی ترین زبانهای تاریخ ایران باستان است ، متاسفانه این زبان شیرین در برخی از شهرهای مازندران با زبانهای دیگر ادغام شده است . در حالی که در برخی از استانها همچون لرستان ، در روز جهانی زبان مادری این روز را جشن می گیرند اما در استان مازندران این اقدام صورت نمی گیرد . متاسفانه مسئولان استانی به جای ارج نهادن به زبان مادری و شیرین مازندرانی از کنار آن بی تفاوت می گذرند...
پلی برای عبور از شرق به غرب بابلسر
افتتاح بزرگ‌ترین پل کابلی معلق کشور در بابلسر
پل کابلی معلق به طول 92متر و عرض پنج متر دارای دوپایلون به ارتفاع 18متر و دوکوله و 32شمع به طول 20متر و قطر یک متر در بابلسر با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در بابلسر به بهره برداری رسید.
مشاورعالی نائب رئیس فدراسیون داژبال آسیا :
هنر ایرانی در همراهی ورزش بین المللی داژبال
با توجه به وجود فرصتها و ظرفیت های موجود در فدراسیون آسیا و کنفدراسیون غرب آسیا ، این امکان فراهم می باشد تا بتوان هنر ایرانی را در عرصه های اقتصادی ، آموزشی و فرهنگی در کشورهای منطقه با همکاری دولتها و فعالین بخش های خصوصی کشورها این امکان را اجرایی نمود.
سرانجام عرضه کالای تاریخ مصرف گذشته
صدور احکام تعزیرات حکومتی بابلسر
تقلب‌در‌کسب عامل تعزیر 4 واحد عرضه مواد غذایی در بابلسر شد. رییس تعزیرات حکومتی بابلسر با احضار متخلفان، با توجه به در نظر گرفتن جمیع موارد و عرضه کالای تاریخ مصرف گذشته احکام تعزیرات را صادر کرد
به بهانه سفر وزیر ورزش و جوانان به مازندران
مديريت ورزشي چیست ؟
بررسی به عمل آمده حاکی از آن است که کشورهائی که در زمینه ورزش موفق بوده اند برای رسیدن به اهداف خود ابتدا برنامه ریزی و روش های اجرائی آن منظور را طراحی کرده اند، چون در واقع بدون برنامه ریزی صحیح پیشرفتی در ورزش حاصل نخواهد شد. بنا بر این لازم است مانیز باید ابتدا به این منظور اهدافی را بر اساس بودجه ، منابع مالی و انسانی موجود برای خود تعریف کنیم و روش اجرائی مناسب برای آن را بدست آوریم ، سپس گام در این راه بگذاریم .
صعود خانه جوانان به لیگ یک استان
تیم خانه جوانان بابلسر قهرمان لیگ فوتبال مازندران +تصاویر
تیم خانه جوانان بابلسر با کسب ۱۳ برد، ۶ تساوی و ۲ باخت و به دست آوردن ۴۵ امتیاز عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. تیم خانه جوانان بابلسر در اولین فصل تشکیل خود با مربیگری عباس محمدعلی پور و مجید غلامی، سرپرستی قاسم علیزاده و زحمات هادی مسلمی از ابتدای مسابقات با ارائه بازی های تماشایی و تهاجمی صدر جدول را در اختیار گرفت.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست بابلسر و فریدونکنار :
اجرای طرح ، یک ساعت با محیط‌ بان در بابلسر و فریدونکنار
کارشناسان و محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بابلسر در حال حاضر به دانش‌آموزان 14 مدرسه مقاطع تحصیلی مختلف شهرستان بهنمیر آموزش زیست محیطی داده‌اند. همزمان با آغاز سال تحصیلی 96-95، طرح ملی "ساعتی با محیط بان در مدرسه" با هدف ارتقای سطح آگاهی های محیط زیستی دانش آموزان و آشنایی با وظایف محیط بانی و مناطق حفاظت شده به اجرا در آمده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران:
ظرفیت‌های بالای گردشگری مذهبی در مازندران
با اجرای طرح آرامش بهاری امامزاده های مازندران آماده پذیرش مسافران و زائران در نوروز ۹۶ هستند. به گفته مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با توجه به این که یک هزار و ۲۲ بقعه و امامزاده در استان وجود دارد، ظرفیت‌های بالقوه گردشگری مذهبی در مازندران زیاد است.
روپایی با ساچمه وتیله در کنار برزیلیها
حیرت برزیلیها از حرکت جوان ایرانی
رکورد دار ایرانی روپایی جهان در جام جهانی هنرمندان در همدان برای بازیکنان برزیل روپایی زد . وی وقتی که با ساچمه روپایی زد موجب حیرت برزیلی ها شد . جالب این که بازیکنان برزیلی از زدن روپایی با ساچمه عاجز بودند . به همین جهت جوان ایرانی را مورد تشویق قرار دادند.
چرا محصولات کشاورزی به دریا ریخته می شود؟
به نام کشاورزان، به کام دلالان !
حضور همیشگی واسطه ها و دلالان مزید بر علت شد تا قشر زحمتکش کشاورز و باغدار به ناچار محصولات خود را به کمترین قیمت ممکن به فروش برسانند. به طور مثال هر یک کیلو نارنگی که سال پیش توسط واسطه ها به میزان سه هزار تومان خریداری می شد ، در سال جاری به قیمت هزارتومان خریده شد.!؟
مناطق عملیات اجرایی طرح های توزیع برق
خاموشی برخی شهرهای مازندران در روز یکشنبه اول اسفند
برق برخی مناطق و شهرهای استان مازندران فردا یکشنبه به صورت مقطعی قطع خواهد بود. اسامی این شهرها و ساعات خاموشی برق این مناطق به این شرح است.
مجید پاشنا مسئول ورزش کارکنان وزارت ورزش و جوانان:
برگزاری مسابقات ورزشی کارکنان ادارات کل ورزش کشور در بابلسر
مسئول ورزش کارکنان وزارت ورزش و جوانان در گفتگویی اظهار داشت که مسابقات والیبال و فوتسال کارکنان مرد ادارات کل ورزش و جوانان کشور در بابلسر برگزار می شود. این رقابتها به مدت 17 روز از تاریخ 3 الی 20 اسفند برگزار می شود .
صعودشهرداری ارومیه و سایپا به نیمه نهایی لیگ برتر والیبال
تیم جوان کاله مازندران یک گیم کم آورد
رقابتهای پلی آف لیگ برتر والیبال، تیم شهرداری ارومیه عصر امروز یکشنبه در سالن الغدیر این شهر، میزبان تیم کاله مازندران بود که این دیدار جذاب و نزدیک در نهایت با نتیجه ۳ بر ۲ به سود شهرداری به اتمام رسید. تیم جوان کاله دو گیم اول و دوم را برده بود و در نهایت در گیم پنجم 15 بر 10 مغلوب حریف قدرتمند خود شد.
گزارش و تصاویر اختصاصی تابناک مازندران
بارش برف سنگین در جاده هراز + تصاویر
از شب گذشته برف در اکثر نقاط مازندران شروع به باریدن کرد و همین امر موجب کاهش زیاد دمای هوا در این استان شد، به طوری که بر اثر سرمای زیاد همه مدارس استان مازندران در کلیه مقاطع تحصیلی شنبه 30 بهمن تعطیل شد.
یک مازندرانی موجب قهرمانی ایران در کشتی جهان شد
در کشتی سرنوشت ساز سنگین وزن، کمیل قاسمی نایب قهرمان المپیک ریو برابر نیک گویازدوفسکی قرار گرفت که در وقت اول با اخظار کم کار به حریف و همچنین زیرگیری و خاک ۳-۰ پیش افتاد. قاسمی درادامه ۲ امتیاز دیگر گرفت و با پیروزی ۵-صفر، ایران با جساب ۵ بر ۳ آمریکا را شکست داد و قهرمان جام جهانی شد.
دکتر داودیان بنیانگذار مازندرانی بنیاد بیماریهای نادر :
هزار بیمار صعب العلاج تحت حمایت بنیاد بیماریهای نادر
واژه نادر یا یتیم به آن دسته از بیماری هایی اطلاق می شود که از هر 10 هزار نفر 1 تا 5 نفر به آن مبتلا هستند. طبق آمار موسسات فعال جهانی در این حوزه مجموع افراد مبتلا به 6 الی 8 هزار نوع بیماری شناخته شده در دنیا، 8 درصد جمعیت زمین را تشکیل می دهند.
انسان بايد نزد خداوند متعال رو سفيد باشد.
ملافات صمیمانه بهادر مولايي با آيت الله دكتر بطحایی گلپايگاني
حضرت آيت الله بطحائي در اين ديدار ضمن إبراز خرسندي از ايده و تز فكري بهادر مولايي وزنه بردار مازندرانی (نايب قهرمان وزنه برداري جهان و آسيا-١٣٩٥) در خصوص تأسيس سازماني جهت ايجاد پيوند قلبي و الفت بين قهرمانان به ايشان تبريك گفتند و برايشان از خداوند منان سلامتي و موفقيت بيش از پيش مسئلت كردند؛ همچنين معظم له پيشنهاد دادند كه اسم اين سازمان با عنوان (تقريب القهرمانان) ثبت شود.
ترس از تغییر مرکز استان !؟
هراس مرکز نشینان استان از منطقه آزاد بابلسر چیست ؟
مرکز نشینان هراس دارند که بخاطر مسافت دوری که با اکثریت شهرهای استان دارند و در واقع به علت این که در شرقی ترین نقطه استان مازندران قرار دارند ، در صورت اعلام منطقه آزاد بابلسر بیم فراوان دارند که مرکز استان را از دست بدهند. امیدواریم مسئولان بلند پایه استان منافع استانی را به منافع شخصی ترجیح دهند و به کارشناسی چند ساله استانداری احترام بگذارند تا استان زرخیز مازندران دارای منطقه آزاد شود.