کامران قاسم پور به عنوان نفر اول وزن ۹۲ کیلوگرم و حسن یزدانی و امیرحسین زارع به عنوان نفر دوم اوزان ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم و محمد نخودی به عنوان نفر سوم وزن ۷۹ کیلوگرم شناخته شدند.
کد خبر: ۱۰۱۲۸۶۶
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۳ 30 November 2021

به گزارش تابناک مازندران، اتحادیه جهانی کشتی، برترین آزادکاران سال ۲۰۲۱ جهان را معرفی کرد و طبق وعده قبلی۲۰۰ هزار دلار جایزه نقدی به کشتی گیران برترهر وزن اختصاص داد.


در سال ۲۰۲۱ و برای تعیین بهترین کشتی گیر سال سیستم معمول رنکینگ اتحادیه جهانی در نظر گرفته شد و تعیین رنکینگ بهترین ورزشکار سال بر مبنای نتایج رویداد‌های زیر بعمل آمد:

رقابت‌های بین المللی جام ماتئو پلیکونه ایتالیا ۲۰۲۱
رقابت‌های قهرمانی قاره‌ها
رقابت‌های بین المللی اوپن لهستان ۲۰۲۱
مسابقات المپیک توکیو ۲۰۲۱
مسابقات جهانی ۲۰۲۱ اسلو نروژ

 

بر این اساس کامران قاسم پور به عنوان نفر اول وزن ۹۲ کیلوگرم و حسن یزدانی و امیرحسین زارع به عنوان نفر دوم اوزان ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم و محمد نخودی به عنوان نفر سوم وزن ۷۹ کیلوگرم شناخته شدند.


با توجه به اینکه در سال ۲۰۲۱ رقابت‌های المپیک و جهانی برگزار می‌شود، تصمیم گرفته شده تا برای مدال آوران المپیک در قیاس با مدال آوران جهانی ۲۰ درصد امتیاز بیشتر تعلق گیرد.


اتحادیه جهانی بر خلاف دوره‌های پیشین که به برترین کشتی گیران هر رشته جوایز نقدی اهداء می‌کرد در پایان سال ۲۰۲۱ به کشتی گیران برتر ۱۰ وزن آزاد، فرنگی و زنان مجموعا ۶۰۰ هزار دلار جایزه نقدی پرداخت خواهد کرد؛ بنابراین در پایان سال به نفرات برتر رنکینگ در هر وزن جوایز دلاری به شرح زیر تعلق می گیرد.


نفر اول: ۱۰۰۰۰ دلار
نفر دوم: ۷۰۰۰ دلار
نفر سوم: ۳۰۰۰ دلار

 
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار