در پی انتشار خبری در مورد تیم نساجی مازندران و اظهارات نماینده مجلس ، روابط عمومی بانک ملی جوابیه ای ارسال نمود که عیناً به اطلاع می رسد .
کد خبر: ۱۰۲۴۸۱۵
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۴ 26 January 2022

پیرو انتشار گزارشی با عنوان« هشدار جدی نماینده مجلس در مورد نساجی مازندران » در آن سايت خبری مورخ  03/11/1400 توضيحاتي به شرح زير ارسال می‌گردد.

جوابیه روابط عمومی بانک ملی ایران در مورد خبر نساجی :
"بانک ملی ایران سهمی در »نساجی مازندران« ندارد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، حدود 64 درصد شرکت نساجی مازندران در زمان واگذاری سهام آن به سرمایه‌گذار خارجی، به شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی و شرکت مدیریت سرمایه گذاری بانک ملی ایران ( مؤسسه همیاری کوثر ) تعلق داشته است.

 

نظر به مشکلات متعدد مدیریتی شرکت که موجب بروز مسائل و مشکلات تولیدی و اجتماعی در سطح استان شده بود، طی مصوبه سال 1385 هیأت وزیران، احیای کارخانه مذکور مورد تأکید و پیگیری قرار گرفت.

از این ‌رو پیرو پیگیری‌های مجدانه رئیس کمیسیون وقت صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و نماینده محترم مردم شریف شهرستان قائم‌شهر، رئیس وقت مجمع نمایندگان مازندران و دستورات رئیس‌جمهور محترم وقت در سفر دور اول به استان مازندران و با اطلاع و همیاری معاونت محترم اجرایی رئیس‌جمهور وقت، وزیر محترم وقت امور اقتصادی و دارایی و مدیرعامل محترم وقت بانک ملی ایران و در راستای اجرای قانون حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی (با توجه به موافقت رئیس جمهور محترم وقت و براساس مجوز سرمایه گذاری خارجی ایران)، در تاریخ
 04 / 10 / 1388 میزان 64/69 درصد سهام شرکت نساجی مازندران به سرمایه گذار تبعه ترکیه واگذار شد.

در حال حاضر نیز با توجه به انتقال مالکیت برابر قوانین جاری و تکلیف بانک‌ها به واگذاری بنگاه‌های اقتصادی و خروج از بنگاه‌داری (ماده 16 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر)، نه تنها اعاده سهام انتقالی ممکن نیست، بلکه برابر قوانین، بانک‌های کشور بابت عدم واگذاری شرکت‌های زیرمجموعه، متحمل جرایم سنگین می شوند."


بانک ملی ایران
اداره کل روابط عمومی.  

 

 

 

 

اصل خبر 

پاسخ روابط عمومی بانکملی به خبری در مورد نساجی+ اصل خبر
 

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار