کد خبر: ۱۱۰۷۸۴۶
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۴ 30 May 2023

به گزارش تابناک مازندران ، اخبار انتظامی استان مازندران در مورخه 09/03/1402 تقدیم حضور می گردد.
------------------------------------------
کلاهبرداری 50 میلیاردی لوازم خانگی در اینستاگرام
سرهنگ ساداتی معاون فرهنگی و اجتماعی استان مازندران از شناسایی و دستگیری فردی که در صفحه اینستاگرامی در غالب لوازم خانگی، 50 میلیارد از شهروند گلوگایی کلاهبرداری کرده بود، خبر داد
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "سید جعفر ساداتی" در تشریح این خبر اظهار داشت: شخصی به پلیس فتا شهرستان گلوگاه مراجعه و مدعی شد از طریق یک صفحه اینستاگرامی در پوشش فروش لوازم خانگی تحت عنوان کسب و کار مجازی با ترفند پرداخت بیعانه از وی کلاهبرداری شد.
وی ادامه داد: شاکی در ادامه اظهارات خود گفت، در فضای مجازی به دنبال خرید لوازم خانگی برای خود بودم که در یک صفحه اینستاگرامی تبلیغی با یک پیج کاری مشاهده و بدون بررسی هویت گردانندگان صفحه مذکور مبلغی جهت خرید برای آنها واریز کردم اما بلافاصله پس از واریز وجه، شماره ام را بلاک کرده و دیگر پاسخی دریافت نکردم وکالایی ارسال نشد.
سرهنگ ساداتی بیان کرد: کارشناسان پلیس فتا پس از انجام اقدامات تخصصی عامل اصلی این صفحه اینستاگرامی را شناسایی و دستگیر کردند.
وی افزود: با بررسی پرونده و در جریان گذاشتن تشریفات قضائی ناشی از ارتکاب جرم سایبری؛ متهم مبلغ 50 میلیارد ریال به حساب شاکی پرونده منتقل کرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران با اشاره به اینکه متهم از کلاهبرداران صفحه اینستاگرامی بوده که با همین ترفند اقدام به کلاهبرداری از کاربران می کرد به شهروندان توصیه کرد: فریب ظاهر زیبا و پر رنگ و لعاب صفحات اینستاگرامی را نخورید و خرید های خود را فقط از فروشگاه های معتبر و دارای مجوز و یا سایت و بسترهای رسمی آنها در فضای مجازی انجام دهید.#
------------------------
15 میلیارد اموال مسروقه در مخفیگاه سارق
سرهنگ حسینی جانشین انتظامی استان مازندران از دستگيري سارق اماکن خصوصی و دولتی در شهرستان ساری خبر داد و گفت: 15 میلیارد ریال اموال مسروقه از مخفیگاه سارق کشف شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "سید موسی حسینی" با اعلام جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام خبری مبنی بر سرقت اماکن خصوصی در ساری، موضوع بصورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی کلانتری 13 این شهرستان قرار گرفت.
وی تصریح کرد: ماموران کلانتری 13 ساری با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی شبانه روزی ،یکی از سارقان سابقه دار را شناسایی و با هماهنگی قضائی دستگیر کردند.
جانشین انتظامی استان مازندران با اشاره به اعتراف متهم به 10 فقره سرقت از اماکن خصوصی و دولتی، اظهار داشت: ماموران از مخفیگاه متهم، اموال مسروقه از قبیل  9 موتور و پنل کولر اسپلیت ،کولر پنجره ،چای ساز، سمارو ، کابل برق500 متر ، 200متر لوله اسپلیت ،2 عدد کپسول اکسیژن ،2 عدد منبع اگزوز خودرو بنز سواری، تعداد 100 جفت کفش خارجی زنانه و مردانه، یک جفت بلندگو مدرسه و پمپ آب ساختمان های نیمه کاره را کشف کردند.
وی با بیان اینکه متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد. اظهار کرد: برابر اعلام نظر کارشناسی ارزش ریالی اقلام سرقتی بالغ بر 15 میلیارد ریال برآورد شد.
سرهنگ حسینی ضمن هشدار به صاحبان اماکن خصوصی و همچنین ساختمان های نیمه کاره و در حال ساخت از آن ها خواست با استفاده از نگهبان مطمئن و با تجربه در ساختمان های درحال ساخت و نیمه کاره ضریب سرقت اموال خود را کاهش دهند.#
--------------------------
انهدام باند سارقان در چالوس
سرهنگ خسروی فرمانده انتظامی شهرستان چالوس از دستگیری یک باند 5 نفره سارقان با 14 فقره سرقت و کشف اموال سرقتی در آن شهرستان خبر داد
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس سرهنگ "علی اکبر خسروی" با تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل، اماکن خصوصی و... در شهرستان چالوس، موضوع بطور ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: با تحقیقات فنی پلیسی اعضای این باند سرقت که متشکل از 5 مرد بودند شناسایی و با هماهنگی قضائی در مخفیگاهشان با یک عملیات منسجم شناسایی و دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان چالوس با بیان اینکه متهمان به 14 فقره سرقت منزل، اماکن خصوصی، کابل برق در شهرستان های چالوس اعتراف کردند.
سرهنگ خسروی با شاره به اینکه از مخفیگاه متهمان تعداد زیادی لوازم از قبیل یک قبضه اسلحه شکاری گلوله زن برنو، یک قبضه تفنگ بادی ،تعداد زیادی فشنگ ساچمه زنی شکاری ،تعدادی پوکه فشنگ جنگی شکاری وکابل مسی برق و...کشف وبه پلیس آگاهی دلالت داده شد.
------------------------
پلیس، سارق دوربین مداربسته را نیز زمین گیر کرد
سرهنگ حسین زاده فرمانده انتظامی شهرستان محمودآباد از دستگیری سارق سابقه دار با 3 فقره سرقت دوربین های مداربسته در سطح شهرستان خبر داد
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ" محمود حسین زاده" با اعلام جزئیات این خبر اظهار داشت: در پي وقوع چند فقره سرقت دوربین مداربسته در سطح شهرستان محمودآباد، شناسايي و دستگيري سارق یا سارقان احتمالی در دستور كار ماموران قرار گرفت.
سرهنگ حسین زاده با اشاره به عکس العمل سریع و موثر ماموران انتظامی در این خصوص افزود: این فرد در یک عملیات غافلگیرانه و در حین سرقت توسط پلیس دستگیر و مقادیری ابزار و آلات سرقتی نیز از وی کشف شد.
فرمانده انتظامی شهرستان محمودآباد با بیان اینکه متهم در بازجویی های انجام شده به 3 فقره سرقت دوربین مداربسته در سطح شهرستان محمودآباد اعتراف کرد، از شهروندان خواست تا ضمن نوجه ویژه به توصیه و هشدار های پلیس در رابطه با پیشگیری از وقوع سرقت، در صورت اطلاع از هرگونه موارد مشکوک بلافاصله مراتب را از طریق پل ارتباطی 110 به پلیس اطلاع دهند.
-------------------
کشف موتورسیکلت های سرقتی در تنکابن
سرهنگ دیلمی فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن از دستگیری سارق حرفه ای موتورسیکلت با 5 فقره سرقت در آن شهرستان خبر داد
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "بهادر دیلمی" با اعلام این خبر، گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت موتورسیکلت در سطح شهرستان تنکابن، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت .
وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام تحقیقات پلیسی و بررسی صحنه های سرقت موفق به شناسایی یک سارق حرفه ای در این ارتباط شدند.
فرمانده انتظامی تنکابن تصریح کرد: با هماهنگی قضائی متهم در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه دستگیر و در بازجویی بعمل آمده تاکنون به 5 فقره سرقت موتورسیکلت در این شهرستان اعتراف نمود.
سرهنگ دیلمی از کشف 5 موتورسیکلت سرقتی در بازرسی از مخفیگاه متهم خبر داد و اظهار داشت: این فرد پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.
فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن در خاتمه به شهروندان توصیه کرد: با استفاده از تجهيزات و لوازم ايمني هنگام پارک موتورسیکلت در خيابان و پارکينگ منازل، شامل استفاده از قفل فرمان فرصت را از سارقان بگیرند 

خبر سلمان مهدوی 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار