خودروهاي خود را به وسايل ايمني تجهيز و در پاركينگ هاي داراي مجوز و يا نقاطي كه دوربين هاي سطح شهر به آنها مشرف است پارك و از نگهداري اشياء و وسايل قيمتي و هرگونه وجوه نقد در داخل خودرو اكيداً خودداري کنند.
کد خبر: ۱۰۲۴۶۰۱
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۴ 25 January 2022

به گزارش تابناک مازندران،اخبار انتظامی استان مازندران در مورخه 5/11/1400 تقدیم حضور می گردد.

------------------------
 

دستنبند پلیس بر دستان سارق داخل خودرو 
فرمانده انتظامي استان مازندران از دستگيري سارق حرفه اي داخل خودرو با 34 فقره سرقت در شهرستان قائم شهر خبر داد. 
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار  مرتضی میرزایی  در تشريح اين خبر گفت: در پی چندين فقره سرقت داخل خودرو در شهرستان  قائم شهر بررسي موضوع به صورت ويژه در دستور كار ماموران پلیس قرار گرفت.
وي افزود: ماموران پلیس آگاهی شهرستان قائم شهر با انجام كار گسترده اطلاعاتي یک سارق حرفه اي را شناسايي و در عملياتي غافلگيرانه وی را در مخفیگاهش در یک منزل مسکونی دستگیر کردند.
فرمانده انتظامي استان مازندران با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه وی مقادیری از اموال مسروقه داخل خودرو نیز کشف شد، خاطرنشان کرد: متهم درتحقیقات انجام شده به 34 فقره سرقت داخل خودرو اعتراف کرد.
سردار میرزایی در پایان با اشاره به اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد از شهروندان خواست: خودروهاي خود را به وسايل ايمني تجهيز و در پاركينگ هاي داراي مجوز و يا نقاطي كه دوربين هاي سطح شهر به آنها مشرف است پارك و از نگهداري اشياء و وسايل قيمتي و هرگونه وجوه نقد در داخل خودرو اكيداً خودداري کنند.
___________________________
 تخریب ویلاهای لوکس غیرمجاز 
فرمانده انتظامی استان مازندران از آزادسازی اراضی کشاورزی محمودآباد و تخریب 2 ویلای غیرمجاز به ارزش 70 میلیارد ریال خبر داد. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار مرتضی میرزایی در تشریح این خبر، اظهار داشت: به منظور حمایت از بخش کشاورزی و تولیدات داخلی، طرح جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرستان محمودآباد به اجرا در آمد.
وی افزود: در این طرح ماموران انتظامی محمودآباد در اجرای حکم های قضائی مبنی بر تخریب 2ویلای غیرقانونی که در زمین های کشاورزی که اقدام به تغییر کاربری غیر مجاز کرده بودند را شناسایی کردند.
فرمانده انتظامی مازندران با بیان اینکه پس از هماهنگی های لازم، با حضورنماینده سازمان های مرتبط در عملیاتی ضربتی واحدهای ساختمانی و اراضی محصور با رعایت کلیه حقوق شهروندی و ضوابط تخریب شدند، خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح بیش از 5 هزار و100 متر از اراضی کشاورزی از چنگ 3 نفر از زمین خواران آزاد و در اختیار بخش کشاورزی و زراعی این شهرستان قرار گرفت.
این مقام انتظامی در استان مازندران با بيان اينکه واحدهاي ساختماني و سازه هاي ايجاد شده در اين زمين ها تخريب شد، گفت: ارزش ريالي اين ویلاها بنا بر اعلام کارشناسان بالغ بر 70 ميليارد ريال برآورد شد و 3 نفر از متصرفان برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.
سردار میرزایی در پایان از شهروندان درخواست کرد قبل از خرید هرگونه زمین و باغ و یا احداث بنا و حصارکشی، نسبت به دریافت مجوز لازم از مراجع ذیصلاح در مورد موقعیت و شرایط زمین برای خریداری و یا هرگونه ساخت و ساز از اداره جهاد کشاورزی محل مورد نظر خود استعلام کنند.
 ___________________________
کشف 30 کیلوگرم حشیش در میاندورود
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مازندران از کشف30 کیلوگرم حشیش و دستگیری 2 قاچاقچی مواد مخدر در میاندورود خبر داد.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ علیرضا ثقفی در تشریح این خبر، گفت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاقچیان موادمخدر، ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با انجام اقدامات اطلاعاتی از فعالیت باند تهیه و توزیع مواد مخدر با خبر شدند.
وی افزود:  ماموران با انجام تحقیقات پلیسی، اعضای باند تهیه و توزیع موادمخدر که با استفاده از خودرو از استان همجوار به سمت مازندران در محور ساری - نکا اقدام به قاچاق موادمخدر می کردند، شناسایی شدند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مازندران تصریح کرد: در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه، خودرو متهمان متوقف و در بازرسی از آن30 کیلوگرم حشیش کشف شد.
وی از دستگیری 2 متهم از اعضای باند موادمخدر خبر داد و افزود: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.
سرهنگ ثقفی در خاتمه از مردم خواست: برای رسیدن به جامعه ای سالم با جوانانی پویا هرگونه اطلاعات و اخباری در این زمینه و سایر مسائل امنیتی را به مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام کنند.
 ___________________________
دستگیری عامل آتش سوزی خودرو شهروندان رامسر 
 فرمانده انتظامي شهرستان رامسر از دستگيري عامل آتش سوزي عمدي خودرو یکی از شهروندان خبر داد. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سید جلیل نبوی در تشریح این خبر ، اظهار داشت : در پي وقوع آتش سوزي یک دستگاه خودرو در یکی از محلات شهر رامسر ، پيگيري موضوع در دستور کار ماموران انتظامي کلانتری 12 شهرستان قرار گرفت.
وي افزود: ماموران کلانتری 12 با انجام اقدامات اطلاعاتي و استفاده از شگردهاي خاص پليسي، متهم را شناسايي و پس از هماهنگی با مقام قضائی در يك عمليات غافلگيرانه وی را دستگير كردند.
فرمانده انتظامي شهرستان رامسر افزود: متهم در بازجويي هاي فني و تخصصی توسط پلیس به بزه انتسابی اعتراف کرد که پس از تشكيل پرونده تحويل مرجع قضائي شد.
سرهنگ نبوی با تاکید بر اینکه پليس تمام توان خود را براي حفظ امنيت جامعه به كار گرفته، گفت: از همشهریان رامسری خواستاریم ضمن عمل به هشدار ها و توصيه هاي انتظامي، هرگونه مورد مشكوك را از طريق تلفن 110 به پليس گزارش دهند.
___________________________
خلع ید 25 میلیاردی یک زمین خوار در مرزن آباد 
فرمانده انتظامی چالوس از کشف زمین خواری به ارزش 25 میلیارد ریال در آن شهرستان خبر داد و گفت: با حکم قضائی زمین هایی که با هدف زمین خواری قطعه بندی شده بود، خلع ید شد. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی اکبر خسروی در تشریح جزئیات این خبر بیان داشت: در پی کسب خبری مبنی بر حصارکشی و تفکیک غیر قانونی زمین های ملی و جنگلی در مناطق ییلاقی مرزن آباد، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی با اشاره به اقدامات اطلاعاتی ماموران افزود: ماموران پلیس آگاهی پس از بررسی های همه جانبه متهم را که با با حصار کشی 551 متر مربع از اراضی ملی و جنگلی آن را به تملک خود در آورده بود، شناسایی کردند.
فرمانده انتظامی چالوس تصریح کرد: پس از هماهنگی های قضائی، با همکاری یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان چالوس، زمین تصرف شده از چنگ این فرد که اقدام به تفکیک برای تغییر کاربری کرده بود، رها سازی شد.
سرهنگ خسروی ارزش زمین آزاد شده از چنگ متهم را بر اساس نظر کارشناسان، 25 میلیارد ریال اعلام کرد و اذعان داشت: متهم با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.
فرماندهی انتظامی شهرستان چالوس در خاتمه از شهروندان درخواست کرد: هرگونه اخبار و اطلاعات در خصوص ساخت‌ و ساز غيرمجاز و تغيير كاربري اراضي كشاورزي را به كاركنان جهاد كشاورزي اطلاع دهند و بر عزم راسخ مقامات قضائی و پلیس در برخورد با هرگونه زمین خواری و تغییر کاربری تاکید کرد.
____________________________
دستگیری سارق کابل های برق و مخابرات در ساری 
فرمانده انتظامي ساري از شناسايي و دستگيري سارق کابل های برق و مخابرات با 5 فقره سرقت خبر داد. 
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ  عبدالله حسن زاده در تشریح این خبر، بیان داشت: در پی وقوع سرقت کابل و سیم های برق در شهرستان ساری، بررسی موضوع در دستور کار ماموران کلانتری 11 امیر مازندرانی قرار گرفت.
وی افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی یک سارق سابقه دار را در این ارتباط شناسایی و دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان ساری تصریح کرد: متهم در بازجویی های به عمل آمده به 5 فقره سرقت کابل و تجهیزات مخابراتی در این شهرستان اعتراف کرد.
سرهنگ حسن زاده از کشف500 متر سیم برق و کابل های مخابراتی از مخفیگاه متهم خبر داد و در خاتمه از شهروندان خواست: در صورت مشاهده افراد مشکوک، مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوریت های پلیسی110 اطلاع دهند.
_________________________
کشف 4 تن چوب جنگلی قاچاق در نور 
فرمانده انتظامی نور از کشف 4 تن چوب جنگلی قاچاق با توقیف یک دستگاه خودرو خبر داد. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی داداش تبار درباره جزئیات این خبر،گفت:مأموران یگان امداد با همکاری عوامل منابع طبیعی در حين کنترل محور ورودي و خروجي شهر به يک خودروی نیسان مشکوک و آن را متوقف کردند.
وی افزود: ماموران در بازرسی از این خودرو 4 تن چوب قاچاق از نوع جنگلی کشف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان نور، تصریح کرد: در این ارتباط راننده خودرو دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.
سرهنگ داداش تبار با اشاره به اینکه قطع درختان ، به تاراج بردن منابع ملی بوده و تبعات زیست محیطی زیادی در پی دارد از شهروندان خواست: در صورت مشاهده فعالیت غیر قانونی قاچاقچیان چوب و محصولات جنگلی مراتب را سریعا به پلیس 110 اطلاع دهند.
__________________________
دستگیری سارقان اماکن خصوصی با 18فقره سرقت در نکا 
فرمانده انتظامی شهرستان نکا از دستگیری سارقان اماکن خصوصی و کشف 18 فقره سرقت خبر داد. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ قاسم عزیزی در بیان این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت اماکن خصوصی ، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.
وی در ادامه گفت: در این راستا ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی با انجام اقدامات پلیسی، سارقان سابقه دار را شناسایی و پس از هماهنگی قضائی آنها را دستگیر کردند.
سرهنگ عزیزی خاطر نشان کرد: سارقان دستگیر شده در بازجویی های فنی تاکنون به 7فقره سرقت اعتراف نمودند که متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی شدند.
وی افزود: ماموران تابعه این شهرستان نیز موفق به شناسایی و دستگیری 4سارق دیگر وکشف 11فقره سرقت باغ، مغازه، کابل برق، داخل خودرو و سایر سرقتها شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان نکا در خاتمه ،توصیه کرد: هشدار هاي پليس را در خصوص پيشگيري از سرقت جدي گرفته و در صورت مشاهده هر گونه مورد مشکوک مراتب را سريعا به پليس110 اطلاع دهند .خبرنگارخبرگزاری تابناک استان مازندران سلمان مهدوی

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار