۳۷ کشور جهان مقصد ۱۲۰ قلم کالا از گمرکات مازندران بودند

کد خبر: ۱۱۷۳۸۱۱
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۳ 01 July 2024

به گزارش تابناک مازندران ، ۳۷ کشور جهان مقصد ۱۲۰ قلم کالا از گمرکات مازندران بودند

ناظر گمرکات مازندران با بیان صادرات بیش از ۱۲۰ قلم کالا طی سه‌ماهه سالجاری،  از گمرکات مازندران به مقصد ۳۷ کشور جهان خبر داد.

بر اساس گزارش روابط عمومی حوزه نظارت گمرکات استان مازندران ،امیرجمشیدی ناظر گمرکات استان با بیان این مطلب گفت: طی سه‌ ماهه سال ۱۴۰۳، ۵۱۵ هزار تن کالا به ارزش ۸۸ میلیون و ۵۷۷ هزار دلار از طریق گمرکات مازندران از کشور صادر شده است.

ناظر گمرکات مازندران با اشاره به صادرات بیش از ۱۲۰ قلم کالا از ۵ گمرک نوشهر، امیرآباد، فریدونکنار ، ساری و آمل عمده ترین آن را از نظر ارزش فرآورده های لبنی به ارزش ۲۸ میلیون دلار، سیمان با ارزش ۱۲ میلیون دلار، فلزات معمولی و مصنوعات با ارزش ۱۱ میلیون دلار ، مواد پلاستیکی با ارزش ۱۰ میلیون دلار و مصنوعات و محصولات از مواد معدنی با ارزش ۴ میلیون دلار بیان کرد و گفت: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۲ از نظر وزنی ۵۲ درصد و از نظر ارزشی ۱۴ درصد رشد را نشان می‌دهد.

جمشیدی در مورد مهم ترین مقاصد صادراتی گمرکات مازندران گفت: عراق با واردات ۳۵ هزار تن کالا به ارزش ۳۳ میلیون و ۷۷۹ هزار دلار اولین مقصد صادرات کالاهای مازندران، روسیه با ۳۸۰ هزار تن به ارزش ۲۵ میلیون و ۶۴۱ هزار دلار ، ترکمنستان با ۲۷ هزار تن به ارزش ۸ میلیون دلار، قزاقستان با ۴۹ هزارتن به ارزش ۵ میلیون دلار و ترکیه با ۲ هزار تن به ارزش ۲ میلیون دلار پنج کشوری بودند که در مجموع بیش از ۴۹۳ هزار تن کالا به ارزش ۶۷۴ میلیون دلار از گمرکات مازندران وارد کردند. صادرات به کشورهای فوق ۹۶ درصد وزن و ۸۳ درصد ارزش کل صادرات گمرکات مازندران را به خود اختصاص داده است.

روابط عمومی حوزه نظارت گمرکات استان مازندران


 

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار