اداره کل هواشناسی مازندران خبر داد:

هشدار در مورد وقوع سیل در مازندران

بارندگی از سمت گیلان آغاز شده و حوالی ساعت چهار صبح امروز مناطق ِ غربی مازندران را تحت تأثیر قرار داده است
کد خبر: ۱۱۷۳۰۳۸
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۳ 27 June 2024

به گزارش تابناک مازندران ، اداره کل هواشناسی مازندران از احتمال جاری شدن سیل در مازندران خبر داد و اظهار داشت که مردم مراقب باشند

بر اساس این گزارش ، کارشناس هواشناسی مازندران: با توجه به شدت بارندگی‌ها برای امروز و فردا، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و وقوع سیلاب، صاعقه و ریزش سنگ در جاده‌ها و محور‌های کوهستانی وجود دارد.

تاکامی به مردم و مسافران توصیه کرد: در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها اسکان نکنند؛ کوهنوردان از صعود به ارتفاعات پرهیز کنند و دامدادران از چرای دام در مناطق مرتفع خودداری کنند.

دریا از امشب مواج و طوفانی می‌شود و برای فعالیت‌های دریایی مناسب نیست.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران گفت : بارندگی شدید و تندباد صبح امروز پنجشنبه سبب انسداد راه ها در نقاط برخی از نقاط روستایی و آب بردگی تعدادی از دام ها در ِخطه غربی این استان شد.

حسینعلی محمدی شیرکلایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود : از آنجایی که بیشترین بارندگی طبق گزارش هواشناسی با ثبت ۵۶ میلی متر در ارتفاعات رامسر به ویژه " دالخانی" و " اشکورات" رامسر داشتیم سبب انسداد راه ها و آب بردگی تعداد ۱۶ راس دام شده است.

این مسوول استانی اضافه کرد : افزون بر آن آنچه گزارش شده راه های روستایی " دلیر " و " ناتر" بخش مرزن آباد هم به خاطر بارندگی شدید و جاری شدن سیلاب مسدود است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران گفت : بارندگی از سمت گیلان آغاز شده و حوالی ساعت چهار صبح امروز مناطق ِ غربی مازندران را تحت تأثیر قرار داده است.

محمدی شیرکلایی اتصریح کرد : همچنان بارندگی در نقاط جلگه ای ساحلی را داریم بنابراین بیشتر شاهد آبگرفتگی معایر و خیابان ها خواهیم بود و طبق پیش بینی ها بارندگی تا به میزان حدود ۹۰ میلی متر هم خواهد رسید.

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار